


Akademija, Kėdainių r. Žemdirbiai nekantriai laukia naujienų, susijusių su naująja Bendrąja žemės ūkio politika. Kokios naujovės jų laukia nuo 2023 m. ir kaip joms pasiruošti?
Pastaruoju metu netyla diskusijos apie būsimąsias ekoschemas, kurios glaudžiai susijusios su tiesioginėmis išmokomis, ūkininkavimo technologijų pasirinkimu ir kitais svarbiais aspektais.
Spalio 14 d. Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) žemdirbiams pristatė galimus ekoschemų variantus, tačiau žemdirbių atstovai pateikė pastebėjimų ir naujų siūlymų. Šiuo metu vyksta aktyvios diskusijos tarp visų suinteresuotųjų šalių. Tikimasi, kad iki metų pabaigos tiek žemdirbiai, tiek ŽŪM priims bendrą ir visoms pusėms tinkamą sprendimą.
„LŽŪKT žinių klubo“ komanda į svečius pasikvietė ūkininką, Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininką bei Lietuvos žemės ūkio tarybos narį Aušrį Macijauską. Pašnekovas pasidalijo mintimis, kaip ekoschemos palies smulkius ir stambius ūkius, plėtojančius įvairias ūkininkavimo kryptis, bei kokių rezultatų ūkininkai laukia iš diskusijos su ministerija.
Daugiau: agroakademija.lt
Taip pat šia tema skaitykite
-
Vienų reikalaujama pievas atstatyti, kiti negali jų deklaruoti
2023-11-28 -
„Potencialo plėsti lietuviškų grūdų eksportą yra, svarbiausia – išauginti didelį, kokybišką derlių“
2023-11-13 -
Bronis Ropė: „Geros žinios žemdirbiams iš Briuselio. Ar sulauksime jų iš žemės ūkio ministro?“
2023-10-19
Skaitomiausios naujienos
-
Išmokų avansai: sąskaitos pildosi, tačiau ne tiek, kiek tikėtasi?
2023-11-08 -
Nustatomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos glumina savininkus
2023-11-22 -
Vienų reikalaujama pievas atstatyti, kiti negali jų deklaruoti
2023-11-28
(0)