Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Mokslas
Vokiečiai prieš šliužus kovos robotais

Berlynas. Vokietijos ekologai, agronomai ir inžinieriai surėmė pečius, kad sukurtų savaeigę skaitmeninę technologiją, kuri pasėliuose rinktų ir naikintų šliužus.

Toks robotas ne tik padėtų išsaugoti derlių, bet ir pakeistų ligi šiol naudojamas chemines kovos su kenkėjais priemones.

Šliužai pavojingi beveik visoms augalų kultūroms su vešlia lapija, pavyzdžiui, rapsams, cukriniams runkeliams ir net javams, lemia nuostolius dėl derliaus praradimo ar kokybės sumažėjimo. Šios priežastys skatina ūkininkus naudoti chemines kovos su kenkėjais priemones – masalus, tačiau tai nėra efektyvus kontrolės būdas. Dažnai nepadeda ir prevencinės priemonės, pavyzdžiui, dirvos struktūros gerinimas, arimas.

Bioversija 22 08 31

Daugiausia šių kenkėjų būna drėgnose dirvose, pievose, soduose ir pamiškėse. Jų dauginimąsi įtakoja klimatinės sąlygos (oro temperatūra ir kritulių kiekis). Aktyvumą lemia debesuotumas, pavyzdžiui, apniukusiomis dienomis šliužai aktyviai maitinasi, o saulėtomis – slepiasi po augalais ir grumstais. Kiekvieną sezoną tenka spręsti, ar moliuskocidą išbarstyti laukuose vieną kartą, ar kenkėjų naikinimą būtina kartoti.

Portalas „Agrarheute“ rašo, jog siekdami palengvinti ūkininkų dalią, Julius Kühn instituto, Kaselio universiteto ir privačios išmaniųjų technologijų firmos specialistai kuria alternatyvų ir ekologišką sprendimą – robotizuotą įrangą, kuri galėtų savarankiškai judėti pasėliuose pagal GPS navigacijos sistemą. Įmontuotos skaitmeninio vaizdo apdorojimo programos leis aptikti pasėliuose kenkėjus ir jų gleivių pėdsakus. Automatizuotos rankos surinks, sunaikins šliužus be žmogaus įsikišimo.

Kuriamas modulis, padėsiantis aptikti šliužus skirtinguose dirvožemiuose. Taip pat planuojama įdiegti algoritmą, leisiantį prognozuoti gyvių dauginimosi piką, remiantis orų prognozėmis. Manoma, kad ateityje technologiją būtų galima panaudoti ir kitų kenkėjų, pavyzdžiui, pelių, kontrolei pasėliuose.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija