Basf A1 2024 09 10 Basf m1 2024 09 06
Mokslas
Veterinarinė medicina išlieka viršuje, gyvūnų mokslas proveržio dar laukia
Vienose LSMU Veterinarijos akademijos auditorijose studentų bus daugiau, kitose – mažiau (manoūkis.lt archyvo nuotr.)

Kaunas. Dvi populiariausios studijų programos, kurias rinkosi LSMU Veterinarijos akademijoje studijuoti norintys jaunuoliai – veterinarinė medicina ir gyvūno ir žmogaus sąveika.

LSMU Veterinarijos akademijos Gyvūnų mokslų fakulteto dekanas prof. Rolandas Stankevičius, šiuo metu einantis ir Veterinarijos fakulteto dekano pareigas, teigė, kad priėmimo į Veterinarijos akademiją rezultatai nenuvylė, tik vieni džiugino labiau, kiti – mažiau.

„Visada gali būti geriau. Rezultatai geresni negu praėjusiais metais, bet norėtųsi dar geresnių“, – teigė prof. R. Stankevičius.

Bioversija m7 2024 09 18

Į Gyvūnų mokslų fakultetą priimta 18 proc. pirmakursių daugiau negu praėjusiais metais. Didžiausio populiarumo sulaukė studijų Gyvūno ir žmogaus sąveikos programa – ją pasirinko 38 jaunuoliai, 29 iš jų įstojo į valstybės finansuojamas vietas. „Ši jauna programa yra labai perspektyvi ir jaunimas noriai ją renkasi“, – teigė dekanas.   

Gyvūno ir žmogaus sąveikos studijų programa rengia kvalifikuotus specialistus, kurie naujausias žinias ir mokslinių tyrimų rezultatus pritaikytų kūrybiškam darbui su terapijoje asistuojančiais ir rekreacijai auginamais gyvūnais, parinktų pažangius jų veisimo metodus, užtikrintų atsakingą gyvūno priežiūrą ir mitybą ir t. t.

Dviems fakultetams šiuo metu vadovaujantis prof. Rolandas Stankevičius priėmimo į LSMU Veterinarijos akademiją rezultatus vertino nevienareikšmiai

Didžiausias LSMU Veterinarijos akademijos rūpestis jau ne vienus metus yra Gyvūnų mokslo studijų programa. Šiemet įstojusių yra 7 (visi į valstybės finansuojamas vietas) ir tai dvigubai daugiau negu 2022 m., kai jų buvo vos trys. Trys geriausiu balu įstoję studentai dar gaus tikslines skatinamąsias Žemės ūkio ministerijos stipendijas, skirtas studijuojantiems žemės ūkio krypties programas.

„Džiaugiuosi priėmimu, nors iš esmės studentų šioje studijų programoje vis tiek mažoka. Bet dar yra 4 laisvieji klausytojai – labai motyvuoti, jau dirbantys ūkiuose, kuriems pritrūko balų įstoti ir kurie turės galimybę perlaikyti reikiamus egzaminus“, – kalbėjo prof. R. Stankevičius.

Jo įsitikinimu, Gyvūnų mokslo studijų programai populiarumo tikrai neprideda sunki gyvulininkystės padėtis Lietuvoje, nuolat mažėjantis ūkinių gyvūnų skaičius. O gyvulininkystės specialistų šiuo metu šalyje trūksta, todėl darbo rinkoje jie labai paklausūs.  

Siekiant populiarinti šią gyvulininkystės specialistus rengiančią studijų programą bakalauro studijų laikas sutrumpintas iki trejų metų (ištęstinėse studijose – iki keturių metų). Tokia praktika taikoma daugelyje Europos universitetų.

„Studijos bus koncentruotos ir labiau nukreiptos į specialybės dalykus, į profesinių įgūdžių kaupimą, kad baigęs studijas specialistas į darbą ateitų ne mokytis, o darytų pokyčius, kad ūkininkams padėtų susidoroti su laikmečio iššūkiais“, – pabrėžė profesorius, akcentavęs didelę specialybės perspektyvą, nes technologijos, dirbtinis intelektas, išskirtinės kokybės genetika veržiasi į žemės ūkį ir jam reikia aukštos kvalifikacijos specialistų.

Į Veterinarijos fakulteto veterinarinės medicinos studijas priėmimas vyksta stabiliai gerai – priimta 120 Lietuvos pirmakursių (108 į valstybės finansuojamas vietas) ir dar 42 – iš užsienio šalių. Šiemet bus išbandyta naujovė – viena grupė bus formuojama mišri iš lietuvių ir užsieniečių.

Veterinarinės medicinos studijų populiarumą, o taip pat ir norą mokytis anglų kalba didina tai, kad studijų programa yra akredituota Europos veterinarijos universitetų asociacijos (EAEVE) maksimaliam 7–erių metų terminui ir LSMU VA diplomai pripažįstami visoje Europoje.

Mažosios Veterinarijos fakulteto studijų programos – Maisto saugos ir Maisto mokslo – surinko kiek mažiau studentų, negu norėtųsi, atitinkamai 7 ir 9. Maisto mokslo studijos yra aukštos kokybės, programa taip pat akredituota Studijų kokybės vertinimo centro maksimaliam terminui, bet didesnio populiarumo dar vis laukia.

Autorius: Dovilė Šimkevičienė
Gudinas -  23 06 14
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartines žemės ūkio paskolų palūkanas?
Visos apklausos