


Helsinkis. Priešingai negu anksčiau buvusi prielaida, naujagimių veršelių žarnynas nėra sterilus. Jame randama įvairių bakterijų DNR fragmentų.
Tokią teoriją teigia Helsinkio universiteto (Suomija) mikrobiologai, atradę reikšmingų faktų apie jaunų gyvulių imuninės sistemos vystymąsi.
Mėginiai buvo paimti iš naujagimių veršelių tiesiosios žarnos su sterilia įranga taip, kad būtų išvengta bakterinio užteršimo iš aplinkos. Kai kuriais atvejais tai buvo atliekama per veršiavimąsi, jei vaisius pasirodydavo užpakaline pirmeiga. Suomių veterinarijos specialistai spėja, jog rasti mikroorganizmai kolonizavo dar negimusių jauniklių plonąjį žarnyną. Jo gleivinėje subrendę B limfocitai gamina antikūnus, todėl ši virškinamojo trakto dalis yra svarbi imuniteto susidarymui.
„Jau pirmą gyvenimo dieną veršelių žarnyne bakterijų skaičius didėja labai greitai, tačiau daugelis iš jų priklauso Escherichia genčiai. Pirmą savaitę mikrobiota labai kito ir pamažu tapo suaugusiems gyvuliams būdingos sudėties. Kaip ir buvo galima tikėtis, jaunų veršelių žarnyno mikroflora rodė, jog jų pagrindinis mitybos šaltinis yra pienas“, – sakė vienas iš tyrimo autorių prof. Antis Ijavanainenas (Antti Iiavanainen).
Šiuolaikiniai DNR analizės metodai leidžia ištirti mikrobiotos sudėtį, tačiau kol kas mokslininkams nepavyko išgauti iš veršelių plonojo žarnyno gyvų bakterijų. Tačiau žinoma, jog gyvulio imuninei sistemai sužadinti užtenka ir mikrobų DNR fragmentų.
„VETinfo“, MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Braškių auginimas: šviežių uogų galima turėti pusę metų
2025-03-13 -
Kaip patikrinti, ar rapsai išgyveno šalčius?
2025-02-24 -
Mokslo premija – už fuzariozės tyrimus
2025-02-07
Skaitomiausios naujienos
-
Kitą savaitę ūkininkams pradės mokėti paramą už ūkinius gyvūnus
2025-02-26 -
Mėsinių galvijų augintojai pasitraukė iš Žemės ūkio rūmų
2025-02-26 -
Silpni pasėliai po žiemos: ką daryti?
2025-03-05
(0)