Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Mokslas
Veršelių imunitetas aktyvuojamas iki atvedimo

Helsinkis. Priešingai negu anksčiau buvusi prielaida, naujagimių veršelių žarnynas nėra sterilus. Jame randama įvairių bakterijų DNR fragmentų.

Tokią teoriją teigia Helsinkio universiteto (Suomija) mikrobiologai, atradę reikšmingų faktų apie jaunų gyvulių imuninės sistemos vystymąsi.

Mėginiai buvo paimti iš naujagimių veršelių tiesiosios žarnos su sterilia įranga taip, kad būtų išvengta bakterinio užteršimo iš aplinkos. Kai kuriais atvejais tai buvo atliekama per veršiavimąsi, jei vaisius pasirodydavo užpakaline pirmeiga. Suomių veterinarijos specialistai spėja, jog rasti mikroorganizmai kolonizavo dar negimusių jauniklių plonąjį žarnyną. Jo gleivinėje subrendę B limfocitai gamina antikūnus, todėl ši virškinamojo trakto dalis yra svarbi imuniteto susidarymui.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

„Jau pirmą gyvenimo dieną veršelių žarnyne bakterijų skaičius didėja labai greitai, tačiau daugelis iš jų priklauso Escherichia genčiai. Pirmą savaitę mikrobiota labai kito ir pamažu tapo suaugusiems gyvuliams būdingos sudėties. Kaip ir buvo galima tikėtis, jaunų veršelių žarnyno mikroflora rodė, jog jų pagrindinis mitybos šaltinis yra pienas“, – sakė vienas iš tyrimo autorių prof. Antis Ijavanainenas (Antti Iiavanainen).

Šiuolaikiniai DNR analizės metodai leidžia ištirti mikrobiotos sudėtį, tačiau kol kas mokslininkams nepavyko išgauti iš veršelių plonojo žarnyno gyvų bakterijų. Tačiau žinoma, jog gyvulio imuninei sistemai sužadinti užtenka ir mikrobų DNR fragmentų.

„VETinfo“, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos