Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Mokslas
Rugsėjo 1-oji ŽŪA: studentų daugiau, bet ne visose programose

Kaunas. Mokslo ir žinių dieną, Rugsėjo 1-ąją, VDU Žemės ūkio akademijos (ŽŪA) pirmakursiai paminėjo Botanikos sode, o po to – savo fakultetuose.

Šiemet Žemės ūkio akademija džiaugiasi gausesniu įstojusiųjų būriu, nors šalyje bendrojo priėmimo metu žemdirbiškos studijų programos, kaip ir seniau, taip ir dabar, nebuvo tarp populiariausiųjų.

VDU ŽŪA pateiktais duomenimis, pirmojo stojimo etapo metu į bakalauro studijas pasirašytos sutartys su 182 pirmakursiais. Iš jų valstybės finansuojamose vietose – 138 asmenys ir 44 valstybės nefinansuojamose vietose. Šiemet, palyginti su pernai metais, smarkiai išaugo studentų skaičius, kurie studijuos valstybės finansuojamose vietose.

Bioversija 2024 07 09 m7

Pernai ŽŪA turėjo 164 pirmo kurso bakalauro studijų programų studentus. Taigi, šiemet skaičius didesnis.

VDU Studijų departamento direktoriaus pavaduotoja doc. dr. Rita Pupalienė, atsakinga už studijas Žemės ūkio akademijoje, portalui manoūkis.lt pateikė konkretesnių duomenų apie priėmimą į akademijos studijų programas. Nors priimta daugiau negu pernai, bet šių metų rezultatai nevienareikšmiai: vienos studijų programos surinko didesnius būsimų studentų skaičius, o kitos liko visiškai be pirmakursių!

Agronomija – tarp populiariausiųjų

Pagal fakultetų rezultatus ŽŪA labiausiai džiaugiasi Agronomijos fakultetu, kuris šiemet turės net 49 bakalaurų pirmakursius. Agronomijos studijų programa pagal pakviestųjų studijuoti skaičių pateko į viso VDU populiariausių studijų programų dešimtuką – užėmė šeštąją vietą.

Agronomijos fakultete yra dar dvi bakalauro studijų programos: Maisto kokybė ir sauga bei Želdininkystė ir kraštovaizdžio dizainas. Pasak R. Pupalienės, pastaroji programa kasmet surenka apie 10 studentų. Taip pat ir šiemet.

Bioekonomikos plėtros fakultete – dvi sėkmingos programos

ŽŪA Bioekonomikos plėtros fakultete bakalaurams siūlomos net 4 studijų programos: Logistika ir prekyba, Apskaita ir finansai, Kaimo plėtros administravimas bei Turizmo industrijos.

Kaip informavo R. Pupalienė, kasmet nemažai studentų surenka programa Apskaita ir finansai. Šiemet studijų sutartis taip pat pasirašė 25 būsimi pirmakursiai. Kita fakultete populiari programa šiemet pasirodė Logistika ir prekyba, kurią studijuos irgi 25 jaunuoliai.

Atnaujinta studijų programa Turizmo industrijos taip pat sudomino stojančiuosius. Pasirašė sutartis 9 būsimi pirmakursiai. Manoma, kad per papildomą priėmimą skaičius dar padidės.

Buvo paskelbtas priėmimas ir į Kaimo plėtros administravimo studijų programą, tačiau ji jaunimo nesudomino. Kadangi programa nesulaukė pakankamo stojančiųjų skaičiaus, ji šiemet pirmakursių neturės. Pasak R. Pupalienės, šis studijų programa anksčiau buvo labai paklausi tarp jaunimo, tačiau dabar jos populiarumas krito. Tiesa, norinčiųjų studijuoti Kaimo plėtros administravimą magistrantūroje yra ir šiemet.

Žemės ūkio inžinierių dar turėsime

ŽŪA Žemės ūkio inžinerijos fakultete šiemet buvo vykdomas priėmimas į tris studijų programas: Žemės ūkio mechanikos inžinerija, Energetikos inžinerija, Transporto ir logistikos inžinerija.

R. Pupalienė pastebi, jog šiame fakultete beveik kasmet nekintantį populiarumą išlaiko Žemės ūkio mechanikos inžinerija. Šiemet į šią studijų programą priimta 16 būsimų bakalaurų. Kelerius metus šią programą pasirinkusių abiturientų skaičius būna panašus, o šį rudenį netgi šiek tiek padidėjo.

Miškininkų mažiau, o žemėtvarkininkų iš viso nėra

ŽŪA Miškų ir ekologijos fakultetas turi dvi bakalauro studijų programas: Miškininkystę ir Taikomąją ekologiją. Kaip portalą manoūkis.lt informavo R. Pupalienė, atsidaro daugiau susidomėjusiųjų Taikomąja ekologija. Šiemet ją studijuos 19 jaunuolių. Tuo tarpu pernai ši programa pirmakursių visai nesurinko.

Miškų ir ekologijos fakultetas apgailestauja, kad mažėja stojančiųjų dėmesys Miškininkystės studijų programai. Kadaise tapti miškininkais su aukštuoju išsilavinimu būdavo prestižas, vykdavo didžiuliai stojančiųjų konkursai. „Matyt, po miškų sektoriuje įvykdytų valstybės reformų ši profesija prarado savo populiarumą“, - samprotauja R. Pupalienė.

Tad šiemet ši studijų programa turės tik 12 pirmakursių. Ankstesniais laikais į Miškininkystės studijų programą būdavo surenkama net po tris studentų grupes.

Prasčiausia priėmimo į ŽŪA Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakultetą situacija. Fakultete vykdoma Vandens ir žemės inžinerijos studijų programa (su trimis specializacijomis – Hidrotechnikos, Žemėtvarkos, Akvakultūros inžinerijos) sulaukė vos 3 sutartis sudariusių būsimų studentų. Taigi, nesusidaro reikiamo dydžio pirmakursių studentų grupė. Todėl jos ateitis dar neaiški, laukiama papildomo priėmimo rezultatų.

„Atrodo, ši studijų programa šiuolaikiška ir turėtų būti aktuali, akvakultūra yra nauja mūsų šalyje vystoma sritis, žemėtvarkos ir vandens ūkio specialistų poreikis irgi nuolatos yra. Deja, jaunimo šios specialybės nedomina. Tikėkimės, kad kitąmet jauni žmonės, rinkdamiesi būsimą profesiją labiau atsiręš į žemę, į vandenį, - svarsto R. Pupalienė.  

Vyko papildomas priėmimas   

Šie skaičiai dar negalutiniai, nes rugpjūčio 28-31 dienomis vyko papildomo priėmimo į šalies aukštąsias mokyklas etapas, kurio rezultatai bus skelbiami rugsėjo 4 d. Po to nuo rugsėjo 5 iki 7 dienos pakviestieji studijuoti privalės sudaryti sutartį su pasirinkta aukštąja mokykla.

Taigi, kai kurios ŽŪA studijų programos dar gali pasipildyti vienu kitu pirmakursiu. Akademijos optimistinės viltys – kad šiais mokslo metais bendras pirmakursių bakalaurų skaičius pasiektų bent 200. Taigi, turint galvoje priimtus per pirmąjį etapą, iki 200 trūksta keliolikos studentų.

Rugsėjo pirmosios šventė – Botanikos sode

VDU mokslo metų pradžios šventė šiemet vyko netradiciškai. Studentai ir dėstytojai buvo kviečiami į universitetui priklausiantį Botanikos sodą, esantį Kaune, Fredoje. Čia susirinkusiųjų laukė tradicinė pirmakursių priesaika, rektoriaus sveikinimas visai universiteto bendruomenei ir koncertas, kurį padovanojo VDU Muzikos akademijos atlikėjai.

Po renginio šventės dalyviai ir svečiai turėjo galimybę pasivaikščioti VDU Botanikos sode ir pasigrožėti rudeniniais gėlių žiedais, Aukštosios Fredos dvaro parku, apsilankyti didžiausioje Lietuvoje oranžerijoje.

Šventės įrašas buvo tiesiogiai transliuojamas internetu.

Vėliau VDU Žemės ūkio akademijos pirmakursiai rinkosi savo fakultetuose. Pirmakursiams studijos, kuriose šiemet dėl pandemijos bus derinamas nuotolinis ir tiesioginis mokymas, prasidės tik nuo rugsėjo antrosios savaitės. O pirmąją VDU tradiciškai kviečia pirmo kurso studentus į įvadinės savaitės renginius.     

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos