


Berlynas. Išmanioji gaudyklė pati suskaičiuoja vabalus, juos atpažįsta ir praneša apie fitosanitarinę situaciją lauko šeimininkui.
Šiuolaikinės technologijos leidžia rapsų augintojams lengviau apsaugoti pasėlius nuo kenkėjų. Siekdami pagerinti darbo efektyvumą, jie vis dažniau imasi naujoviškų technologijų, rašo Vokietijos žemės ūkio portalas „Landvolk Niedersachsen“.
Rapsų pasėliuose dedamas įprastas geltonąsias gaudykles, skirtas kenkėjams aptikti, vis dažniau keičia išmaniosios, kuriose integruota vaizdo kamera, saulės baterija ir dirbtinio intelekto (DI) programinė įranga. Tokios skaitmeninės gaudyklės palengvina kenkėjų stebėjimą ir kontrolę.
„Skaitmeninė geltonoji gaudyklė ypač tinka atokiems laukams stebėti. Užuot vykęs į ten augančius pasėlius, savo telefone naudodamas programėlę galiu patikrinti situaciją ir matyti, kokių kenkėjų yra“, – sako ūkininkas ir Northeimo žemės ūkio rūmų augalų apsaugos konsultantas Sebastian`as Elsner`is.
Specialistas nuotoliniu būdu stebi penkias skaitmenines geltonąsias gaudykles, esančias Žemutinės Saksonijos pietuose tiek savo, tiek kitų ūkininkų rapsų laukuose. Tai padeda jam [anksti priimti sprendimus dėl būtinybės panaudoti pesticidus.
Įvairius rapsų kenkėjus vilioja geltona spalva, todėl jie pirmiausia skrenda į geltonąsias gaudykles. Du kartus per dieną vaizdo kamera užfiksuoja gaudyklės turinį. Vaizdai perduodami į mobilųjį telefoną, juos išanalizuoja DI, kuris aptinka, pažymi ir skaičiuoja kenkėjus. Sistema ūkininkui parodo, kokių vabalų ir kiek yra, taip pat naudoja spalvinį indikatorių, kuris įspėja, ar pasiektas kenkėjų žalingumo slenkstis. DI gali atskirti vabzdžius, nešvarumus ar trąšas ir nuolat plečia savo aptikimo galimybes.
Ši moderni kenkėjų kontrolės sistema energiją gauna iš saulės kolektorių, o nuo išdžiūvimo saugo specialus vandens rezervuaras. Sistema veikia net esant blogam orui. Be to, skaitmeninė gaudyklė teikia vertingų duomenų į integruotąją kenkėjų valdymo informacinę sistemą, kuri padeda pagerinti stebėseną.
Ūkininkas Christoph`as Stichnote`as nuo praėjusių metų taip pat naudoja skaitmenines geltonąsias gaudykles. Jis teigia, kad jas įdiegti buvo lengva, vaizdai aiškūs. Už paslaugas moka licencijos mokestį. Sprendimas panaudoti šiuolaikines technologijas jam pasiteisino: „Neseniai programėlė man parodė, kad peržengta žalingumo riba, todėl spėjau laiku sureaguoti. O paprastas geltonąsias gaudykles kartais pamiršti patikrinti, tad vėluoji nupurkšti.“
Taip pat šia tema skaitykite
-
Kukurūzai turi natūralių insekticidų?
2025-03-26 -
Atrado būdą pašalinti iš bulvių solaniną
2025-03-18 -
Braškių auginimas: šviežių uogų galima turėti pusę metų
2025-03-13
Skaitomiausios naujienos
-
Patvirtintos 2025 m. tiesioginių išmokų taisyklės
2025-03-19 -
Žemės kainos Lenkijoje pasiekė naujas aukštumas
2025-03-20 -
Silpni pasėliai po žiemos: ką daryti?
2025-03-05
(0)