Kauno r. Vertindama šių metų priėmimo į VDU Žemės ūkio akademijos studijų programas rezultatus akademijos vicekanclerė prof. dr. Aušra Blinstrubienė daro išvadą, kad agrosektoriui svarbios specialybės išgyvena atgimimą. Stojimo rezultatai nenuvylė, Rugsėjo 1-ąją ŽŪA bendruomenė pasitinka optimistiškai ir darbingai.
Per pirmąjį ir antrąjį etapą į bakalauro studijas priimta 37 proc. daugiau studentų negu pernai. Tai yra studentų iš Lietuvos priėmimo rezultatas, dar Akademijoje studijuoja ir nemažai užsieniečių, kurių priėmimas baigsis vėliau.
Palyginti su pernai metais, didžiausias pirmakursių skaičiaus augimas (+23 studentai) – Agronomijos fakultete. Taip pat daugiau jų įstojo ir į Bioekonomikos plėtros, Inžinerijos, Miškų ir ekologijos fakultetus.
„Pastebime teigiamus pokyčius – studentų daugėja visuose Akademijos fakultetuose. Į bakalauro studijas iš viso priimti 172 būsimi studentai“, – džiaugiasi VDU Žemės ūkio akademijos vicekanclerė prof. dr. Aušra Blinstrubienė
Magistrantūroje taip pat daugiau studentų
ŽŪA bendruomenė patenkinta ir priėmimo į antrosios pakopos (magistrantūros) studijas rezultatais: priimta 35 proc. būsimų magistrantų daugiau negu pernai. Tad iš viso Akademijos magistrantūroje studijuos 275 pirmojo kurso studentai. Vicekanclerė pastebi, kad yra minimi tik lietuviai, bet magistrantūroje studijuos ir užsieniečiai.
Daugiausiai būsimų magistrantų priimta į Bioekonomikos plėtros fakultetą – 111, t. y., 35 proc. daugiau negu pernai. Antroje vietoje – Agronomijos fakultetas, turintis 47 būsimus magistrantus (17 proc. daugiau nei pernai). Miškų ir ekologijos fakultetas priėmė 39 magistrantus (23 proc. daugiau nei pernai).
Į šalies agroverslui labai svarbių Inžinerijos fakulteto realizuojamas antrosios pakopos studijų programas priimti net 78 magistrantai.
Lyderė – Agronomija, nauja programa – Tvarioji inžinerija
Apžvelgdama Akademijos studijų programų populiarumą prof. dr. A. Blinstrubienė pastebi, kad pirmojoje pakopoje lydere išlieka Agronomijos studijų programa, į kurią šiemet priimti 42 studentai. Antroje vietoje – Apskaita ir finansai, į šią studijų programą priimti 36 pirmakursiai.
Šiemet ŽŪA startavo nauja bakalauro studijų programa – Tvarioji inžinerija. Pasak vicekanclerės, ši studijų programa surinko rentabilią pirmakursių grupę.
Antrojoje pakopoje nauja studijų programa – Muitinės procesų valdymas, į kurią taip pat surinktas rentabilus magistrantų skaičius.
Vis dėlto, kaip ir anksčiau, taip ir šiemet, stojančiųjų dėmesio pristinga su vandentvarka ir žemėtvarka susijusios studijos, nors šių specialistų poreikis yra didžiulis.
„Nors magistrantūroje norinčiųjų studijuoti šias specialybes tikrai yra. Pavyzdžiui, Žemėtvarkos studijų programoje šiemet studijuoti planuoja 22 asmenys (6 daugiau nei pernai), Hidrotechninės statybos inžinerijoje – 16. Tai rodo, kad šios specialybės reikalingos. Todėl stengsimės dar labiau informuoti moksleivius apie minėtų specialistų poreikį ir galimybes studijuoti. Darbdaviams šių specialistų tikrai reikia, tačiau kažkodėl moksleiviai minėtų studijų programų taip aktyviai, koks yra poreikis, nesirenka“, – sako vicekanclerė.
Moksleivius rengė būsimoms studijoms
Apibendrindama gerus šiųmečius, palyginti su ankstesniais metais, bendrus priėmimo į ŽŪA rezultatus prof. dr. A. Blinstrubienė daro išvadą, kad juos lėmė akademinės ir agroverslo bendruomenės sutelktos pastangos.
„Manyčiau, kad tokie rezultatai pasiekti akademijos ir mūsų socialinių partnerių dėka. Žinia sklido labai plačiai. Mes, ŽŪA dėstytojai, mokslininkai, vykdėme daug veiklų, susijusių su moksleivių ugdymu ir pasirengimu studijoms“, – sako prof. dr. A. Blinstrubienė.
ŽŪA vicekanclerė pasakoja, kad labai aktyviai veikė projektas „Sumanaus moksleivio akademija“, kuriame yra Gamtos, Ekologijos, Inžinerijos, Verslumo klasės. Veiklose dalyvavo daugiau kaip tūkstantis moksleivių iš įvairių šalies regionų. Šią akademiją baigę ir į ŽŪA įstoję moksleiviai turi teisę gauti įvadinio studijų dalyko užskaitymą.
„Ir toliau labai tikimės viso agroverslo sektoriaus paramos, šviečiant jaunąją kartą, kad dabartinis žemės ūkis yra modernus, pažangus, kad jame dirbama pasitelkiant naujas technologijas. Žemės ūkis yra labai svarbi ekonomikos sritis, užtikrinanti mums maistą ir gerovę“, – pabrėžia VDU ŽŪA vicekanclerė prof. dr. A. Blinstrubienė, pridurdama, kad ir toliau akademinė bendruomenė nenuleis rankų, dirbs su dar didesne energija, nes rezultatai rodo, kad pastangos tikrai duoda vaisių.
Šių metų priėmimo rezultatai – gera žinia ir agroverslo partneriams, ir visam agrosektoriui – ateityje specialistų turėsime daugiau.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ar verta naudoti azoto jutiklius
2024-12-12 -
Pasėlius nuo ligų apsaugos į muilą panašios augalinės medžiagos?
2024-12-11 -
Sorgai ir soros atrandami kaip nauji augalai
2024-12-06
Skaitomiausios naujienos
-
Pradedama mokėti likusi išmokų dalis
2024-12-02 -
Mažins finansinę naštą žemės ūkyje naudojamo transporto valdytojams
2024-12-04 -
Greitaeigis traktorius atstoja vilkiką
2024-12-09
(0)