Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Mokslas
Nitratų kiekio dirvoje matavimas - realiu laiku

Jeruzalė. Izraelio mokslininkai iš Ben-Guriono universiteto sukūrė naują prietaisą, kuris realiu laiku matuoja nitratų kiekį dirvožemyje, kad būtų galima operatyviai nustatyti tręšimo poreikį ir išvengti vandens taršos.

Natūraliuose požeminiuose vandenyse nustatomas labai mažas nitratų kiekis, tačiau dėl perteklinio trąšų naudojimo žemės ūkyje cheminės medžiagos išplaunamos į vandens telkinius. Padidėjęs nitratų kiekis yra dažna aplinkos taršos problema ir viena pagrindinių priežasčių, kodėl vanduo netinka vartoti žmonių maistui, rašo portalas „EurekAlert!“.

Naujo nitratų jutiklio veikimo principas paremtas absorbcijos spektroskopija. Tai leidžia atlikti matavimus realiu laiku, nepertraukiamai ir aptikti labai mažas medžiagos koncentracijas. Atsiveria galimybė stebėti nitratų kiekio kitimą dirvožemyje bei susidaryti bendrą vaizdą apie jo koncentraciją tam tikrame pasėlių plote.

Bioversija 22 08 31

Naujasis jutiklis taip pat yra atsparus atšiauriems cheminiams ir fizikiniams aplinkos veiksniams.

„Dabartiniai nitratų kiekio dirvožemyje matavimai yra sudėtingi, reikalauja daug darbo ir laiko sąnaudų, nerodo, kokia yra junginių koncentracija realiu laiku. Mūsų išradimas gali pateikti ūkininkams vertingų duomenų apie pasėliams reikalingų medžiagų poreikį. Tokiu būdu galima optimizuoti trąšų naudojimą, užkertant kelią per gausiam tręšimui ir aplinkos taršai“, – pastebėjo mokslininkai iš Ben-Guriono universiteto.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija