Akademija, Kauno r. Žemės ūkio verslas, jausdamas kompetentingų darbuotojų trūkumą, iš dalies finansuos motyvuotų moksleivių parengiamąsias studijas į VDU Žemės ūkio akademiją.
Vos prieš dvi savaites Lietuvos Žemės ūkio tarybos (LŽŪT) narių susitikime su žemės ūkio bei švietimo, sporto ir mokslo ministrais „Dojus Group“ įkūrėjas Pranas Dailidė, kol nėra valdžios sprendimų, pasiūlė įkurti fondą, kuriam pinigų pervestų žemės ūkio verslas, galbūt ir ūkininkai bei kiti žemės ūkio sektoriaus dalyviai. Ir tai įgyvendinti ilgai netruko, žemės ūkio verslas ėmėsi konkrečių veiksmų.
„Reaguodamas į profesionalių žemės ūkio specialistų trūkumą ir remdamasis garsiųjų universitetų praktika, VDU kartu su žemės ūkio verslu imasi per vienerius mokslo metus (angl. foundation year) tinkamai paruošti motyvuotus moksleivius žemės ūkio studijoms“, – sako VDU rektorius prof. Juozas Augutis.
VDU ŽŪA Alumni klubo prezidentas, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius dr. Edvardas Makelis teigė, kad jau nuo ateinančių mokslo metų moksleivių, pasirinkusių foundation year, studijų išlaidas visiškai arba iš dalies padengs su žemės ūkiu susijusios įmonės. Tikimasi, kad prie to prisidės ir Žemės ūkio bei Aplinkos ministerijos.
Motyvuoti jaunuoliai, norintys studijuoti su žemės ūkio sritimi susijusiose specialybėse, tačiau šiais mokslo metais nepradėję studijų, kviečiami atvykti į universitetą vienerių metų parengiamosioms studijoms, kurias iš dalies finansuos verslas.
Per vienerius pasiruošimo metus su būsimais studentais dirbs ir tinkamai pasiruošti valstybiniams brandos egzaminams padės VDU dėstytojai. Kartu su kitais studentais jie taip pat galės klausyti pasirinktų studijų programų bei bendrauniversitetinių dalykų. Sėkmingai išlaikius egzaminus ir pradėjus studijas universitete, išklausyti dalykai būtų įskaitomi.
Į pasirengimo studijoms programą planuojama priimti apie 100 studentų (geriausiais balais įstojusiems studijų kaina kompensuojama 100 proc., kitiems – iki 70 proc.) VDU ŽŪA Alumni klubo nariai kreipėsi į verslo įmones, ūkininkus ir kitus gyventojus, kviesdami prisidėti prie regionų vaikų pasiruošimo studijoms ir studijų kainos kompensavimo. Planuoja surinkti apie 100 000 Eur ir visas šias lėšas skirti itin perspektyvias bei svarbias studijų kryptis pasirinkusiems jaunuoliams.
Įstojusiems į valstybės nefinansuojamas studijų vietas, tačiau motyvuotiems šiame sektoriuje dirbti studentams, stipendijas skirs žemės ir miškų ūkio sektoriaus įmonės ir verslų valdytojai. Planuojama konkurso būdu atrinktiems studentams skirti stipendijas po 200 Eur/mėn.
Žemės ūkio bei Aplinkos ministerijos planuoja skatinti stipendijomis (200 Eur/mėn.) žemės ūkio ir miškų specialybių valstybės finansuojamų studijų pirmakursius.
Pasak VDU ŽŪA kanclerės prof. Astridos Miceikienės, pernai buvo 270 norinčiųjų studijuoti akademijoje, bet nepatekusių į valstybės finansuojamas studijas. Nemažai daliai abiturientų iki galimybės įgyti išsilavinimą aukštojoje mokykloje trūko labai nedaug, sutrukdė vienas ar kitas prasčiau išlaikytas egzaminas. Todėl, kanclerės teigimu, padėti pasiruošti įstoti į universitetą ir likviduoti esamas mokymosi spragas, kurios didžiąja dalimi yra tiesiog dėl prastesnio regiono mokyklos paruošimo, yra VDU Žemės ūkio akademijos garbės reikalas.
„Juolab, kaip rodo mūsų patirtis, norintys studijuoti jaunuoliai įstoja ir dažnai vėliau netgi „lenkia“ savo bendrakursius, nes juos veda stipri motyvacija ir pareigos jausmas“, – įsitikinusi VDU ŽŪA kanclerė A. Miceikienė.
VDU ŽŪA, MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ar verta naudoti azoto jutiklius
2024-12-12 -
Pasėlius nuo ligų apsaugos į muilą panašios augalinės medžiagos?
2024-12-11 -
Sorgai ir soros atrandami kaip nauji augalai
2024-12-06
Skaitomiausios naujienos
-
Pradedama mokėti likusi išmokų dalis
2024-12-02 -
Mažins finansinę naštą žemės ūkyje naudojamo transporto valdytojams
2024-12-04 -
Greitaeigis traktorius atstoja vilkiką
2024-12-09
(0)