Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Mokslas
Mokslininkai: šaknų augimo kampą galima reguliuoti
Shutterstock.com nuotr.

Notingamas. Biotechnologai rado būdą, kaip paveikti augalų šaknų struktūrą, kad jos augtų stačiau ir pasiektų giliau dirvoje esančias maistines medžiagas. Miežiuose ir kviečiuose aptikto geną EGT1, kuris reguliuoja šaknų augimo kampą.

Šis genas kietina augančių šaknų galus, dėl to jiems sunkiau lenktis žemyn. Sutrikdžius geno veiklą, šaknys auga stačiau.

Nuo šaknų augimo kampo priklauso tai, kaip veiksmingai augalas įsisavins vandenį ir maistines medžiagas, o kartu ir augalo atsparumas sausrai.

Bioversija 23 09 01 m7

„Paviršiuje išsidėsčiusios šaknys geriausiai sugeria fosfatą, kuris kaupiasi viršutiniame dirvos sluoksnyje, o gilesnės šaknys labiau tinka ieškoti vandens ir nitratų“, – aiškina Notingamo universiteto profesorius Rahulʼas Bhosaleʼis (Rahulas Boselis).

Jo teigimu, stačiau augančios šaknys taip pat leidžia kaupti dirvožemio anglį kuo giliau, o EGT1 ir panašūs genas labai padės kuriant ateities maistines kultūras.

Atradimas taip pat padės kuriant naujas priemones, padedančias kaupti dirvožemio anglį ir taip vėsinti klimatą, rašo „Seed Daily“.

Šaltinis: MŪ inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos