Lietuvos selekcininkui - tarptautinis apdovanojimas
2014-08-22

Ryga/Kėdainiai. Spalio mėnesį Taline vyksiančioje trisdešimt trečiojoje Baltijos Asamblėjos sesijoje Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto direktoriui Vytautui Ruzgui (nuotr.) bus įteiktas šios tarptautinės organizacijos medalis. Apdovanojimas paskirtas už ilgametį bendradarbiavimą su Latvijos ir Estijos selekcininkais.

Apie paskirtą apdovanojimą Žemdirbystės institutą informavo Baltijos Asamblėjos prezidentė, Estijos parlamentopirmoji vicepirmininkė Laine Randjarv.

„Taip jau yra, kad selekcija vienos šalies teritorija neapsiriboja. Mes glaudžiai bendradarbiaujame su kolegomis latviais ir estais. Patirtis rodo, kad tikslinga iš piečiau esančių šalių veisles tolesniems tyrimams siųsti į šiauresnius kraštus. Taigi Dotnuvoje pradėtas tirti veisles mes siunčiame į Latvija arba Estiją", - sako dr. V. Ruzgas.

Linas agro mob 21 06 04

Jis ypač teigiamai atsiliepia partneryste su estais, su kuriais bendradarbiauti pradėta 2000-aisiais metais. „Sėkmingai dirbame su Estijos žemės ūkio mokslų tyrimų centro selekcininkais. Jie noriai tęsia mūsų pradėtus darbus. Dotnuvoje sukurtas veisles perduodame kolegoms, kad jie tyrinėtų jų augimą atšiauresnėmis sąlygomis. Mūsų sukurtų veislių žieminiai kviečiai Estijoje auga sprindžiu žemesni. Be to, ir atsparumą ligoms geriau tirti augalams atkeliavus iš pietų šiaurę, o ne priešingai. Paprastai naujų veislių tyrimai trunka po keliolika metų. Lietuvoje tam skiriame mažiausiai septynerius metus, estai kolegos dirba irgi panašų laiko tarpą", - sako selekcininkas.

Bendradarbiaudami su estais, Dotnuvos selekcininkai registravo dvi žieminių kviečių veisles -Nemunas ir Kallas. Beje, estai noriai augina lietuviškas žiemkenčių veisles. Estijoje žemdirbystės plotai gerokai mažesni negu Lietuvos. Tarkime, žieminių kviečių Estijoje auginama tik 50 tūkst. hektarų ir nemaža jų dalis užsėjama lietuviškos Ados sėkla.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos selekcininkai organizuoja bendrus seminarus, konferencijas, susitikimus, kuriuose dalijamasi patirtimi, naujienomis ir būsimais planais.

Baltijos Asamblėja - tai Lietuvos, Estijos ir Latvijos parlamentų bendradarbiavimo tarptautinė organizacija, veikianti 1994 m. Jos būstinė yra Rygoje.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai