


Londonas. Britų mokslininkai pirmą kartą atliko galvijų skleidžiamų garsų akustinę analizę ir nustatė, kad karvę ir jos veršelį sieja individualus ryšys, paremtas savitu garsiniu bendravimu. Gyvūnų elgesio tyrimai suteikia informacijos, kaip užtikrinti galvijų gerovę.
„Science Daily" rašo, kad grupė Notingemo ir Karalienės Marijos universitetų mokslininkų 10 mėn. praleido tvartuose, analizuodami karvių ir veršelių skleidžiamus garsus. Didžiosios Britanijos tyrėjai panaudojo labai jautrią įrangą, kuri leido išskirti visą garsų diapazoną. Pastebėta, jog patelės skirtingai šaukia jauniklius, priklausomai nuo to, kaip toli jie yra nutolę nuo karvės. Šalia esantį jauniklį motina vadina žemo dažnio garsais, o nematydama veršio - baubia garsiau ir daug dažniau. Jaunikliai kreipdavosi į karvę balsu, kai norėdavo žįsti. Nustatyta, kad gyvulių skleidžiami garsai yra skirtingi ir labai individualūs. Manoma, kad tokiu būdu kiekviena karvė atskiria savo jauniklį, net jo nematydama.
„Šis tyrimas pirmą kartą atskleidė, koks individualus ryšys sieja karvę ir veršelį. Patelė ir jauniklis turi savitą „kalbą", kuri skiriasi nuo gentainių skleidžiamų garsų. Pavyko nustatyti, kad veršeliai taip pat perduoda tam tikrą informaciją apie save. Iš balso galima įvertinti gyvulio amžių, bet ne lytį", - tyrimo vadovė dr. Monika Padila de la Tore (Monica Padilla de la Torre) įsitikinusi, kad gyvūnų elgesio supratimas padės kurti jų gerovė užtikrinančias sąlygas.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Tinkama sėjomaina padeda išlaikyti derlingą dirvožemį ir užtikrinti augalų sveikatą
2025-04-18 -
Ar purkšti herbicidus ir augimo reguliatorius prieš šalnas?
2025-04-04 -
Rapsų kenkėjams stebėti pasitelkė išmaniąsias gaudykles
2025-03-28
Skaitomiausios naujienos
-
Saulės elektrinės nukenčia vis dažniau
2025-04-01 -
Gazolio naudojimas ūkyje: nusižengimų beveik nerasta
2025-03-31 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16
(0)