Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Mokslas
Kalifornijoje glifosatas – vėžį sukelianti medžiaga

Los Andželas. Kompanijai „Monsanto“ nepavyko teisme įrodyti, kad glifosatas neturėtų būti žymimas kaip galintis sukelti vėžį, apsigimimus ir kitą žalą žmonėms.  

Kalifornijos apeliacinis teismas, į kurį kreipėsi „Monsanto“, patvirtino, kad valstybė gali reikalauti ženklinti produktus, kurių sudėtyje yra glifosato, kaip toksiškus pagal valstijos Geriamojo vandens įstatymą.

Didžiausios JAV valstija pernai įrašė glifosatą į vėžį sukeliančių cheminių medžiagų sąrašą, ir reikalaus, kad nuo šių metų liepos glifosato gaminiai būtų paženklinti įspėjimu, kad jei gali sukelti vėžį. Federalinis teismas rėmėsi Kalifornijos pavojaus aplinkai vertinimo tarnybos (OEHHA) vertinimu ir 2015 metais Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros sprendimu glifosatą įvardinti kaip galimą vėžio sukėlėją.

Bioversija 22 02 02

„Monsanto“ nesutiko su federalinio teismo sprendimu ir pateikė apeliaciją. Kalifornijos apeliacinis teismas, patvirtino, kad glifosatas gali būti įvardijamas kaip galimas kancerogenas.

Pagal Kalifornijos teisės aktus, reikalaujama paženklinti visas chemines medžiagas, kurios gali sukelti vėžį, apsigimimus ar kitą reprodukcinę žalą, ir kurias draudžiama išpilti į geriamuosius vandenis. Šiuo metu 13 JAV valstijų taiko įvairius ribojimus naudoti glifosatą.

Neseniai paskelbta, kad JAV Teisingumo departamentas leido Vokiečių kompanijai „Bayer“ įsigyti „Monsanto“.  Tam jau pritarė ir Europos Komisija.

Anksčiau rašėme apie tai, kokiais būdais „Monsanto“ bandė nuslėpti savo turimus duomenis apie glifosatą ir darytą spaudimą mokslininkams bei įvairioms organizacijoms.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ką manote apie rengiamą interpeliaciją žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui?
Visos apklausos