Basf A1 2024 12 20 Basf m1 2024 12 20
Mokslas
Kada augalų apsaugos priemonės tikrai efektyvios

Stokholmas. Siekiant tikslingai panaudoti pesticidus, būtina atsižvelgti į tai, kaip į šią pagalbą iš šalies reaguoja patys augalai. Tokią išvadą pateikė Švedijos Malmės universiteto mokslininkai, ištyrę augalų apsauginio barjero ir paviršiaus aktyviųjų medžiagų (PAM) sąveiką, rašo „Science Daily".

Kad žemės ūkio veikla būtų konkurencinga ir pelninga, tenka naudoti augalų apsaugos priemones, kurios padeda išvengti mikroskopinių grybų ir parazitų atakų. Tačiau cheminių medžiagų naudojimas neigiamai veikia aplinką.

„Mes žinome, kad augalų paviršiuje yra veikliųjų medžiagų, kurios natūraliai apsaugo juos nuo išorinio poveikio. Siekiame išsiaiškinti šio mechanizmo principą, kad galėtume sukurti dirbtines medžiagas, papildančias natūralų augalų barjerą", - teigia Malmės universiteto tyrėjai.

Bioversija m7 2024 11 19

Mokslininkai nustatė, kad išorinę lapų pusę dengianti kutikulė sudaro stiprų apsauginį sluoksnį. Sudėtinės vaško dalys neleidžia cheminėms medžiagoms prasiskverbti į gilesnius augalo audinius. Mokslininkai išbandė naujas PAM, kurios turėjo didžiausią poveikį kutikulės barjerui.

PAM pagerino veikliųjų medžiagų įsisavinimą, nes tirpalo lašeliai ilgiau ir tvirčiau laikėsi augalo paviršiuje, gautas geresnis purškiamo tirpalo efektyvumas, sunaudota mažiau vandens.

Pasak švedų agronomų, racionalus PAM pritaikymas padėtų optimizuoti pesticidų naudojimą. Tikimasi, kad ateityje pavyks sukurti kiekvienai augalų rūšiai specifines apsaugos priemones.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ar domitės galimybėmis uždirbti iš anglies kreditų?
    Visos apklausos