Basf A1 2024 12 20 Basf m1 2024 12 20
Mokslas
Jaunųjų mokslininkų akiratyje – žemės ūkis

Vilnius. Siekiant skatinti bendradarbiavimą tradicinė konferencija „Jaunieji mokslininkai – žemės ūkio pažangai“ šiemet tapo tarptautine.

Septintojoje Lietuvos mokslų akademijos Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriaus surengtoje jaunųjų mokslininkų konferencijoje pranešimus skaitė ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos bei Estijos mokslų įstaigų atstovai.

Renginį atidarydamas akademikas prof. dr. Zenonas Dabkevičius priminė, kad šie metai yra ypatingi visoms trims Baltijos valstybėms, švenčiančioms savo valstybingumo šimtmečius, o sveikinimo žodį tardama Latvijos žemės ūkio universiteto profesorė dr. Baiba Rivža teigė, kad sekmadienį, lapkričio 18 d., nepriklausomybės dieną švenčiančiai Latvijai visa šios savaitės renginių gausa yra tam tikra dovana.

Bioversija m7 2024 11 19

Akademikai prof. dr. Baiba Rivža ir prof. dr. Zenonas Dabkevičius džiaugėsi, kad toks renginys - galimybė jauniesiems mokslininkams užmegzti bendradarbiavimo ryšius

„Manau, kad ir ši konferencija yra lyg dovana mums nuo Lietuvos ir Estijos“, - sakė prof. dr. B. Rivža, akcentuodama tai, kad konferencija svarbi ne tik moksliniais pranešimais, bet ir galimybe kelių šalių jauniesiems mokslininkams geriau pažinti vieniems kitus.

Sveikindamas susirinkusius LMA prezidentas Jūras Banys kalbėjo, kad tris Baltijos šalis vienija ne tik panaši istorija, bet ir tai, jog žemės ūkis čia yra labai reikšmingas. Todėl tokie susitikimai yra labai svarbūs: tai galimybė dalintis naujausiais moksliniais pasiekimais, idėjomis, diskutuoti bei proga jauniesiems mokslininkams užmegzti ryšius.

Jis taip pat priminė apie galimybę tapti LMA Jaunosios akademijos nariais ir pakvietė kandidatuoti. Jaunųjų akademijų judėjimas pasaulyje prasidėjo 2000 m., Lietuvoje kurį laiką taip pat sklandė tokia idėja, šiemet rudenį LMA nariams pristatyti Jaunosios akademijos nuostatai, o šią savaitę jau paskelbtas ir pirmųjų kandidatų į LMA Jaunosios akademijos narius sąrašas. Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriuje kandidatuoja septyni mokslininkai.

Tradicinė žemės ūkio jaunųjų mokslininkų konferencija šiemet - tarptautinė

Anot konferencijos „Jaunieji mokslininkai – žemės ūkio pažangai“ rengėjų, viliamasi, kad tokie renginiai kaip šis gali padėti sugeneruoti daugiau geresnės kokybės ir novatoriškesnių rekomendacijų, kurios galėtų prisidėti prie žemės ūkio gamybos ir verslo konkurencingumo didinimo bei aplinkos apsaugos gerinimo.

Konferencijos plenarinėje sesijoje bei atskirose sekcijose pristatyta daugiau kaip trisdešimt pranešimų iš agronomijos, miškų mokslų, gyvūnų mokslo ir medicinos, žemės ūkio inžinerijos, maisto saugos ir kokybės, agrarinės ekonomikos ir sociologijos sričių.

Latvijos atstovas plenarinėje sesijoje Kristaps Makovskis savo pranešime nagrinėjo durpynų rekultivavimo greitai augančių medžių rūšimis temą

Pasak prof. dr. Z. Dabkevičiaus, šiemet jaunųjų mokslininkų darbuose pastebimas tarpdiscipliniškumas. „Temos truputį platėja, darosi platesnis spektras. Jeigu ankstesniais metais mokslininkai darydavo konkrečius tyrimus, tai dabar tyrimai – tarpdisciplininiai", - sako akademikas.

Tradiciškai konferencijos pabaigoje diplomais ir atminimo dovanomis apdovanoti geriausi pranešėjai. Anot prof. dr. Z. Dabkevičiaus, galima tik pasidžiaugti, kad drastiškų skirtumų tarp pranešimų kokybės nėra - visi jie buvo geri, pateikti su rezultatais ir pristatyti puikia anglų kalba. „Tai daugiau - paskata. Norisi paskatinti žmones, kad jie darytų geresnius pranešimus, kad jie išsiskirtų, pasistengtų. Buvo vertinta kompleksiškai. Laimi, matyt, tie, kurie dirba nebe pirmus metus, turi daugiau surinkę duomenų, juos gražiau pristato, daugiau pasižymi diskusijose", - „Mano ūkiui" sakė LMA Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriaus pirmininkas.

Tarp geriausių pranešėjų - ir plenarinėje sesijoje pranešimą „Arklių veninio kraujo dujų koncentracijos kitimas ištvermės jojimo varžybų metu" skaičiusi Indrė Poškienė, papuošusi ką tik išėjusio „VETinfo" žurnalo viršelį

Šiemet diplomais apdovanoti:

  • Indrė Poškienė (LSMU Veterinarijos akademija; darbas kartu su Vida Juozaitiene, Jurgita Autukaite, Rūta Undzėnaite, Algiu Noreika bei Ramūnu Antanaičiu)
  • Olakunle Kelvin Akinroluyo (LAMMC Žemdirbystės institutas; darbas kartu su Vilma Kemešyte bei Gražina Statkevičiūte)
  • Kristaps Makovskis (Latvijos valstybinis miškų tyrimo institutas Silava; darbas kartu su Dagnija Lazdina, Dina Popluga, Santa Neimane, Santa Celma)
  • Povilas Švėgžda (LAMMC Žemdirbystės institutas; darbas kartu su Skaidre Suproniene, Gražina Kadžiene)
  • Giedrius Petrauskas (LAMMC Žemdirbystės institutas; darbas kartu su Kristina Jaškūne ir Egle Norkevičiene)
  • Astra Zaluma (Latvijos valstybinis miškų tyrimo institutas Silava; darbas kartu su Natalija Burneviča, Talis Gaitnieks)
  • Rūta Undzėnaitė (LSMU Veterinarijos akademija; darbas kartu su Vaidu Oberausku, Antanu Sederevičiumi, Judita Žymantiene, Indre Stasiulevičiūte, Jurgita Autukaite)

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ar domitės galimybėmis uždirbti iš anglies kreditų?
    Visos apklausos