Vilnius. Ketvirtadienį Lietuvos mokslų akademijoje (LMA) jaunieji mokslininkai susirinko į trečiąją konferenciją „Jaunieji mokslininkai - žemės ūkio pažangai". Tiems, kas su žemės ūkiu susiduria mažiau, gali atrodyti, kad šioje srityje naujausios technologijos nėra būtinos, tačiau tikrovė yra kitokia.
Jau šiandien nemažai kosminių technologijų yra taikomos žemės ūkio sektoriuje: geografinės pozicionavimo sistemos, detali žemėlapių ir palydovinių vaizdų analizė ir pan. Šios mokslo temos jaunuosius tyrėjus ypač domina.
Tradicija tapusioje konferencijoje 52 jaunieji tyrėjai pristatė savo ateities vizijas ir įžvalgas. „Šiandien žemės ūkio mokslas yra labai svarbus. Dedame viltis į jaunuosius mokslininkus ir tikimės, kad Jūs prisidėsite prie žemės ūkio išvystymo, - konferencijoje kalbėjo Lietuvos mokslų akademijos vadovas akademikas prof. Valdemaras Razumas. - Bet kokie mokslo procesai prasideda nuo fundamentinių tyrimų, kurių žinios vėliau patikrinamos eksperimentinės plėtros darbuose ir įgyvendinamos inovacijomis".
„Jūs turite eiti į priekį, kurti ir įgyvendinti savo idėjas. Būkite aktyviais piliečiais, garsiai sakykite, ko reikia, kad galėtumėte sėkmingai ir naudingai dirbti Lietuvoje. Jūs, Jūsų žinios, Jūsų idėjos, pasiryžimas ir gebėjimas dirbti mums labai reikalingi. Gyvename XXI pažangiausių technologijų ir modernių inovacijų amžiuje, todėl itin svarbus skirtingų kartų tarpusavio susikalbėjimas, sukauptų žinių ir idėjų perimamumas. Mes galime auginti savo kraštą kartu“, – jaunųjų mokslininkų konferencijoje kalbėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė
Lietuva 2013 metais mokslui iš viso skyrė 1,25 mlrd. litų - iš valstybės kišenės buvo skirta apie 400 mln., likusioji dalis atėjo iš verslo ir užsienio investicijų. „Svarbu, kad mokslas ir verslas dirbtų kartu, kad takoskyra tarp šių sričių mažėtų. Juolab, kad būtent mokslas yra inovacijų ir viso ūkio plėtros priešakyje", - teigė Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) direktorius, LMA Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriaus vadovas prof. Zenonas Dabkevičius.
Lietuvos mokslo akademijoje - jaunatviškas šurmulys
Konferencijos pabaigoje organizatoriai apdovanojo geriausius pranešėjus. „Išsirinkti nebuvo lengva, visi pranešimai buvo įdomūs ir originalūs, bet svarbiausias mums buvo idėjos pristatymas, kad jaunieji mokslininkai gebėtų aiškiai išdėstyti savo tyrimų viziją", - teigė prof. habil. dr. Zenonas Dabkevičius.
Geriausieji pranešėjai: V. Januškevičius, G. Zakarienė, Viktorija Legaudaitė - Lydekaitienė (LSMU), J. Kelpšienė, J. Titova, L. Žičkienė (LAMMC), V. Dapkienė, E. Trainevičius (ASU), V. Vaičiulaitytė (Gamtos tyrimų centras).
ŽŪM inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ar verta naudoti azoto jutiklius
2024-12-12 -
Pasėlius nuo ligų apsaugos į muilą panašios augalinės medžiagos?
2024-12-11 -
Sorgai ir soros atrandami kaip nauji augalai
2024-12-06
Skaitomiausios naujienos
-
Pradedama mokėti likusi išmokų dalis
2024-12-02 -
Mažins finansinę naštą žemės ūkyje naudojamo transporto valdytojams
2024-12-04 -
Greitaeigis traktorius atstoja vilkiką
2024-12-09
(0)