


Londonas, sausio 20 d. Britų mokslininkai išvedė genetiškai modifikuotus viščiukus, kurie, užsikrėtę paukščių gripu, neperduoda viruso toliau, rašo portalas „Science Daily". Modifikacija turėtų ne tik apsaugoti ūkius nuo paukščių gripo epidemijų, bet ir neleisti atsirasti naujoms, žmogui pavojingoms viruso atmainoms.
Kad išvestų tokius viščiukus, Kembridžo ir Edinburgo universitetų mokslininkai į viščiukų genomą įterpė naują geną, kuris gamina specialią „jauko" molekulę, imituojančią svarbų paukščių gripo viruso elementą. Virusas šią molekulę pripažįsta kaip savą, įtraukia ją į dauginimosi procesą ir tokiu būdu pats jį sugadina.
Kai modifikuoti viščiukai buvo užkrėsti paukščių gripu, jie susirgo, bet neperdavė viruso kitiems tame pačiame narve buvusiems paukščiams. Virusas nepasklido net ir tada, kai sveikiems viščiukams nebuvo padaryta jokių genomo keitimų.
„Mes tikimės, kad „jaukas" suveiks su visomis paukščių gripo atmainomis, o virusas nesugebės išvengti tolesnių pasekmių, - sako Kembridžo universiteto dr. Laurence'as Tiley. - Technologija skiriasi nuo tradicinių vakcinų, kurias reikia nuolat atnaujinti ir kurios veikia tik sąveikaudamos su konkrečiomis viruso atmainomis."
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Kiek augalams svarbus selenas ir silicis?
2025-06-27 -
Pirmoji prognozė: daugelio augalų derlius bus artimas daugiametei normai
2025-06-25 -
Ar įmanoma sukurti ekstremalioms sąlygoms atsparias augalų veisles?
2025-05-30
Skaitomiausios naujienos
-
Nuo liepos – pokyčiai registruojant žemės ūkio techniką
2025-06-04 -
Seimas nusprendė: žemės ūkio technikai draudimo apmokestinimo išimčių nebus
2025-06-17 -
S. Skvernelis: norint atliepti ūkininkų reikalavimus, reikėtų atskiros mokesčių sistemos
2025-06-18
(0)