


Londonas. Europos vaistų agentūra (EVA), atsižvelgdama į Europos Komisijos kreipimąsi, atnaujino mokslinius patarimus dėl antibiotiko kolistino naudojimo gyvūnams. Tokia būtinybė atsirado mokslininkams pateikus duomenų, kad sparčiai plinta kolistinui atsparios bakterijos.
EVA ekspertai pataria ES valstybėms narėms sumažinti kolistino pardavimus 65 proc. ir šį antibiotiką gyvūnams naudoti tik tuomet, kai reikia gydyti klinikines būkles, kurioms nėra veiksmingų alternatyvių gydymo būdų, praneša www.ag-press.eu.
Specialioji antimikrobinių vaistų ekspertų grupė (AMEG) buvo paprašyta iš naujo įvertinti kolistino poveikį žmonių ir gyvūnų sveikatai, bakterijų atsparumo šiai medžiagai pasekmes ir galimas šio vaisto alternatyvas.
Siūloma kolistiną įtraukti į kitą vaistų klasifikavimo grupę, kurioje įrašyti vaistai gyvūnų infekcijoms gydyti ir kurioms nėra kitų efektyvių alternatyvių gydymo būdų. Ši kategorija apima ir Pasaulio sveikatos organizacijos sudarytas vaistų, kurie yra gyvybiškai svarbūs žmonių sveikatai, kategorijas. Į šią kategoriją siūloma įtraukti ir kolistiną, kad būtų taikomas specialus jo apribojimas veterinarijoje.
Taip pat pabrėžiama, kad kolistino pardavimų sumažėjimas neturėtų didinti kitų tipų antimikrobinių medžiagų naudojimo, bet turi būti pasitelktos kitos priemonės. Pavyzdžiui, tobulesnės ūkininkavimo sąlygos, biologinis saugumas tarp gamybos ciklų, gyvulių vakcinacija.
Vaisto gamintojai įspėja, kad kolistinas turėtų būti naudojamas tik remiantis bakterijų jautrumo tyrimų rezultatais. Vaisto anotacijoje rašoma, kad jis skirtas veršeliams, ėriukams, kiaulėms ir naminiams paukščiams, sergantiems skrandžio ir žarnyno infekcinėmis ligomis, gydyti.
Antibiotikas kolistinas jau kurį laiką yra paskutinio pasirinkimo vaistas, kovojant su infekcijomis. Tačiau šiam antibiotikui atsparių bakterijų aptikus gyvūnų mėginiuose, mokslininkai mano, kad jų gali būti žmonių organizme bei maiste. Daroma prielaida, jog šį atsparumą galėjo nulemti intensyvus antibiotikų naudojimas Kinijos kiaulių fermose.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Tinkama sėjomaina padeda išlaikyti derlingą dirvožemį ir užtikrinti augalų sveikatą
2025-04-18 -
Ar purkšti herbicidus ir augimo reguliatorius prieš šalnas?
2025-04-04 -
Rapsų kenkėjams stebėti pasitelkė išmaniąsias gaudykles
2025-03-28
Skaitomiausios naujienos
-
Saulės elektrinės nukenčia vis dažniau
2025-04-01 -
Gazolio naudojimas ūkyje: nusižengimų beveik nerasta
2025-03-31 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16
(0)