Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Mokslas
Dronai aviganiai gali pakeisti piemenis

Čarlstonas. Jungtinių Valstijų specialistai išsiaiškino, kad avių dėmesys joms virš galvų kybantiems dronams yra trumpalaikis, todėl mažesniuose ūkiuose ši technologija gali būti naudinga, rašo „Farmers Weekly“.

Vakarų Virdžinijos technologijų universiteto tyrėjai analizavo įvairias dronų taikymo žemės ūkyje galimybes, pradedant javų stebėjimu ir baigiant bakterijų mėginiais iš oro.

„Ūkininkai galėtų naudoti dronus kaip priemonę kontroliuoti avių buvimo vietą, – sako tyrimo bendraautoris Denas Svafordas (Dan Swafford). – Dronai taip pat gali greitai parodyti, ar gyvuliui ko nors reikia, gal jis susužeidęs, o gal susilaukė jauniklių.“

Bioversija 23 04 27

Padedamas piloto licenciją turinčio kolegos, D. Svafordas stebėjo, kaip avys reaguoja į netoliese zvimbiančias bepilotes skraidykles. Dronas buvo skraidinamas įvairiame aukštyje – nuo 23 iki 3 metrų virš žemės – ir filmavo avių elgesį. Kai kurios pasitraukdavo šalin, o kitos ignoravo prietaisą. Tik keletas avių droną stebėjo su neslepiamu smalsumu.

Didžiausias eksperimento atradimas buvo tai, kad daugelis avių, pamačiusios droną bent keletą kartų, netrukus į jį nebekreipė dėmesio. Turint omenyje, kad vieno drono akiratis gali aprėpti dvi futbolo aikštes, tokia technologija gali smarkiai pakeisti gyvulių „vadybą“.

Be to, skraidyklės yra ne tik lengvai valdomos, bet ir palyginti nebrangios. D. Svafordas siekia gauti finansavimą, kuris leistų studentams išbandyti dronus tėvų ūkiuose.

„Taikomės į ūkininkaujantį jaunimą, – sako jis. – Jauni žmonės įžvelgia dronų naudą prižiūrint gyvulius ir supranta, kad tai daugiau nei tiesiog šauni technologija.“

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos