


Tokijas. Japonijos tyrėjai pristatė žemės ūkio robotą – griebtuvą su minkštomis membranomis. Įrenginys gerai prisitaiko prie sudėtingų formų, dydžių, tekstūros ir konsistencijos derliaus, todėl tinka tiek braškėms, tiek grybams rinkti.
Robotai – griebtuvai tapo būtini daugelyje pramonės šakų, tame tarpe gamybos, pakavimo, logistikos skyriuose. Pastaruoju metu pritaikymas išsiplėtė žemės ūkyje, daugiausia – derliaus nuėmimo ir pakavimo darbams. Tačiau įprasti įrenginiai nemoka subtiliai elgtis su pernešamais objektais ir juos pažeidžia.
Japonijos pažangiojo mokslo ir technologijų instituto tyrėjų komanda sukūrė naujovišką robotą – griebtuvą su minkštomis susiraukšlėjusiomis membranomis. Dėl vizualaus panašumo į rožės žiedą, pavadino „ROSE“ (angl., ROtation – based Squeezing grippEr). Išradimas pristatytas mokslo leidinyje „The International Journal of Robotics Research“.
„ROSE“ sudaro izoliuota puodelio formos kamera, kurioje išdėstytos dvi plonos minkštos elastomero membranos, formuojančios išorinį ir vidinį sluoksnį. Besisukant vidiniam sluoksniui susidaro raukšlės, kurios švelniai įtraukia renkamą produktą į vidų. Tai vienas pirmųjų griebtuvų, naudojančių lenktas deformacijas kaip sugriebimo metodą, paneigiant požiūrį, kad lenkimo reiškinys yra nepageidaujamas.
Naujas robotas išbandytas renkant braškes ir grybus. Su darbu susidorojo sėkmingai, nepaisant to, ar nuimamas objektas buvo minkštas, ar kietas.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ar purkšti herbicidus ir augimo reguliatorius prieš šalnas?
2025-04-04 -
Rapsų kenkėjams stebėti pasitelkė išmaniąsias gaudykles
2025-03-28 -
Kukurūzai turi natūralių insekticidų?
2025-03-26
Skaitomiausios naujienos
-
Siūlo drausti derlingoje žemėje statyti saulės elektrines
2025-03-19 -
Saulės elektrinės nukenčia vis dažniau
2025-04-01 -
Gazolio naudojimas ūkyje: nusižengimų beveik nerasta
2025-03-31
(0)