Bioversija A1 2025 01 01 Basf m1 2024 12 20
Mokslas
Daugiamečiai kukurūzai - jau nebe fantastikos sritis

Vašingtonas. Mokslininkai netrukus galės pradėti dirbti su tarptautine ir viešai prieinama duomenų baze, kuri leis daug greičiau ir tiksliau nustatyti augalų genų funkcijas, skelbia „Science Daily".

Duomenų bazė „PlantSEED", specialistų teigimu, yra svarbus žingsnis augalų inžinerijoje, leisiantis ilgainiui sukurti ypatingų augalų, pavyzdžiui, daugiamečių kukurūzų.

„Įsivaizduokite, kad sėti nebereikia - kad javai gyvena kaip gėlės ir derlių duoda metai iš metų," - pasakoja Čikagos universiteto biologas Kristoferis Henris (Christopher Henry), vienas programos kūrėjų.

Bioversija m7 2025 01 01

Sudarinėdami augalų genomo vaizdą, mokslininkai turi ištirti milijonus genetinio kodo dalelių, kad nustatytų konkretaus geno funkciją. Įprastai augalas turi apie 20-30 tūkstančių genų, todėl patikrinti prielaidas eksperimentais tiesiog neįmanoma.

Štai čia ir praverčia naujoji sistema, prie kurios prisijungę mokslininkai gali nuolat atnaujinti informaciją apie augalų genus. Ji iškart tampa prieinama visiems, kurie naudojasi šia duomenų baze.

Floridos universiteto biochemijos profesorius Endriu Hensonas (Andrew Hanson) naująjį įrankį lygina su modeliais, kuriuos aeronautikos inžinieriai naudoja testuodami įrangą. Kiekvienai naujai detalei patikrinti jie nekonstruoja atskiro variklio, o įrašo informaciją į kompiuterinį modelį.

„Ši technologija - tai ateitis. Tai bus naujas įrankis naujai augalų augintojų kartai, panašiai kaip atitinkami įrankiai, skirti bakterijų genomui, kurie yra plačiai naudojami mikroorganizmų inžinerijoje," - teigia profesorius.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ar domitės galimybėmis uždirbti iš anglies kreditų?
    Visos apklausos