Bioversija A1 2025 04 25 Basf m1 2025 04 17 / 04 23
Mokslas
Biomedicinos mokslų žinios – naujoms veislėms kurti
Asociatyvi Freepik nuotr.

Kanbera. Kvynslando universiteto (Australija) mokslininkai pirmą kartą įvedė genetinę medžiagą į augalus per jų šaknis. Teigiama, kad nanodalelių technologija gali pagreitinti naujų maistinių kultūrų kūrimą.

„Mums pavyko priversti augalų šaknis absorbuoti nekenksmingą nanodalelę, sukurtą sergantiems gyvūnams, kad perneštų vakcinas ir priešvėžines medžiagas“, – teigia Kvinslendo universiteto profesorius Bernardas Kerolas.

Tyrėjų komanda nanodaleles naudojo, kad į augalus įterptų RNR (ribonukleino rūgšties) molekulių. RNR molekulės savyje talpina genetines instrukcijas, reikalingas augti visoms gyvybės formoms, rašo  „Science Daily“.

Bioversija m7 2025 04 25

Eksperimentams naudoti baltažiedžiai vaireniai. Tai smulkūs augalai, jie plačiai naudojami atliekant genetinius tyrimus, nes jų genomas visiškai ištirtas.

„Buvo netikėta, kad nanodalelės savo genetinį krovinį – RNR molekules – ne pirmajai ląstelei, į kurią pateko, atidavė, o išdalijo jį keliaudamos per augalą su vandeniu“, – teigia prof. B. Kerolas.

Profesoriaus teigimu, ištobulinta technologija ateityje leistų gerinti konkrečias augalų savybes, pavyzdžiui, skonį, negaištant laiko ilgamečiam kryžminimui ar genetinėms modifikacijoms.

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas -  23 06 14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Koks šių metų pasėlių deklaravimas?
Visos apklausos