Otava. Sparti naminių bičių populiacijos plėtra miestuose užgožia laukines padermes ir kitus natūralius apdulkintojus, nes vabzdžiai konkuruoja dėl tų pačių išteklių, kurie yra riboti urbanizuotoje vietovėje.
Konkordijos universiteto (Kanada) mokslininkai įsitikinę, jog per pastarąjį dešimtmetį atsiradusi mada auginti bites mieste gali neigiamai paveikti biologinę įvairovę. Tokias išvadas lėmė 2013–2020 m. Monrealio saloje rinkti duomenys apie laukinių bičių populiacijas.
Anot tyrimo autorių, vietovėse, kuriose išaugo bitininkystės entuziastų gretos, žymiai sumažėjo laukinių rūšių įvairovė. Naminės bitės kelia grėsmę ne tik natūralioms gentainėms. Jos konkuruoja dėl žiedadulkių ir nektaro su beveik 180 kitų rūšių vabzdžių. Bičių gausa taip pat susijusi su žiedadulkių mažėjimu baltųjų dobilų žieduose.
Didelės naminių bičių populiacijos tampa ligų židiniu. Ši problema tampa itin matoma, jeigu vienoje vietovėje susikoncentruoja daug komercinių bitininkų. Dėl didelio bičių tankio plinta erkės, virusai ir kiti patogenai.
Pasak mokslininkų, kurie savo įžvalgas pristatė žurnale „PeerJ“, bitininkystė mieste dažnai klaidingai reklamuojama kaip biologinės įvairovės nykimo sprendimas. Norint paskatinti gamtos klestėjimą, rekomenduojama sodinti žydinčius medžius ir krūmus, kurie naudingi vabzdžiams apdulkintojams, o ne statyti mieste kuo daugiau avilių.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ar verta naudoti azoto jutiklius
2024-12-12 -
Pasėlius nuo ligų apsaugos į muilą panašios augalinės medžiagos?
2024-12-11 -
Sorgai ir soros atrandami kaip nauji augalai
2024-12-06
Skaitomiausios naujienos
-
Pradedama mokėti likusi išmokų dalis
2024-12-02 -
Mažins finansinę naštą žemės ūkyje naudojamo transporto valdytojams
2024-12-04 -
Greitaeigis traktorius atstoja vilkiką
2024-12-09
(0)