Kaunas, kovo 1 d. Vakar Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijoje 84 magistrams įteikti veterinarijos gydytojo diplomai. Savąją Alma mater beveik po šešerių intensyvaus mokymosi metų paliko 70-osios laidos absolventai.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius džiaugėsi gausiu jaunųjų veterinarijos gydytojų būriu ir kvietė juos dirbti Lietuvos rajonuose. „Laukiame visų iki vieno, jūs kiekvienas esate reikalingas ir ypač laukiamas rajonuose", - diplomuotiems specialistams darbo vietas žadėjo J. Milius.
Jo teigimu, tiek valstybinių, tiek privačių veterinarijos gydytojų įvairiuose rajonuose labai trūksta, tai didžiulė problema, nes per paskutinius 20 metų į 70 proc. rajonų neatvažiavo nė vienas Veterinarijos akademiją baigęs gydytojas. Tarnybos direktorius užtikrino, kad šią problemą bandoma spręsti - rengiamos sutartys su savivaldybėmis, pavyzdžiui, Šilutės rajono meras jau pasižadėjo jaunus specialistus aprūpinti gyvenamaisiais būstais.
Pagalbą jauniesiems specialistams pažadėjo ir Kauno rajono mero pavaduotojas Petras Mikelionis, įteikdamas simbolines dovanėles keturiems absolventams, kilusiems iš Kauno rajono.
Veterinarijos akademijos kancleris prof. Henrikas Žilinskas informavo, kad veterinarijos gydytojų bendruomenei tai dviguba šventė: ne tik įteikti diplomai jubiliejinės laidos magistrams, bet kartu pažymėta ir 250 metų sukaktis, kai pirmą kartą pasaulyje atsirado veterinarijos gydytojo specialybė.
Diplomus magistrams įteikęs LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas priminė ir kitą mokslui bei akademinei bendruomenei reikšmingą sukaktį - prieš 90 metų Kaune buvo įsteigtas Lietuvos universitetas, kuriame nuo pat pradžių buvo ir medicina, ir veterinarija.
Bandydamas atsakyti į daugeliui vis dar kylantį klausimą „Kas sieja Medicinos universitetą ir Veterinarijos akademiją?" ir patvirtinti šių dviejų mokslo įstaigų jungties naudą, rektorius pabrėžė vieną patį svarbiausią mediko ir veterinarijos gydytojo specialybių panašumą. „Mus vienija sveikata. Jūs, kaip ir medicinos gydytojai, esate atsakingi už sveikatą, jūs taip pat taikysite įvairias profilaktines priemones, kad gyvūnai gyventų ilgiau ir galų gale pati visuomenė būtų sveikesnė", - sakė R. Žaliūnas.
Nors praeitais metais paskutiniajame kurse studijavo 95 studentai, tačiau 11 iš jų dėl neišlaikytų egzaminų arba neparengtų baigiamųjų darbų finišo nepasiekė. Baigiamuosius darbus gynusių 84 studentų bendras įvertinimų vidurkis siekė 8,9 balo. Dvi magistrės gavo diplomus su pagyrimu. Nemažai absolventų pagal studentų mainų programas žinias ir įgūdžius tobulino užsienio universitetuose. Tarp diplomus gavusiųjų veterinarijos gydytojų 26 vaikinai ir 58 merginos.
Į pirmą kursą 2006 m. įstojo 162 studentai, norėję įgyti veterinarijos gydytojo specialybę, tačiau iš jų diplomus gavo tik 66 magistrai (41 proc.); 18 absolventų (21 proc.) į 70-ąją laidą įsiliejo iš vyresnių kursų.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ar verta naudoti azoto jutiklius
2024-12-12 -
Pasėlius nuo ligų apsaugos į muilą panašios augalinės medžiagos?
2024-12-11 -
Sorgai ir soros atrandami kaip nauji augalai
2024-12-06
Skaitomiausios naujienos
-
Pradedama mokėti likusi išmokų dalis
2024-12-02 -
Mažins finansinę naštą žemės ūkyje naudojamo transporto valdytojams
2024-12-04 -
Greitaeigis traktorius atstoja vilkiką
2024-12-09
(0)