Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Mokslas
Apelsinai – ląstelienos šaltinis paršeliams
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Brazilija. Mokslininkai skelbia, kad dehidratuotas citrusinių vaisių minkštimas gali būti naudojamas paršelių racione kaip ląstelienos šaltinis, papildomai įterpiant egzogeninių fermentų.

Ląsteliena paršelių racione užtikrina sotumo jausmą, sklandžią žarnyno motoriką ir mikroorganizmų veiklą. Ieškant alternatyvų brangstantiems pašarams mokslininkai siūlo naudoti gyvulių šėrimui įvairias maisto pramonės atliekas. Viena iš jų – dehidratuota citrusinių vaisių masė, likusi po sulčių gamybos. 

Maringo valstybinio universiteto (Brazilija) mokslininkai skelbia, jog išdžiovintame citrusų minkštime yra paršeliams per didelis ląstelienos kiekis, kas gali apriboti žaliavos naudojimą. Dėl šios priežasties rekomenduojama įtraukti į racioną egzogeninius fermentus.

Bioversija 22 08 31

Gyvulininkystės specialistai atliko tyrimą su 64 nujunkytais paršeliais, kurių pradinis svoris 21–ą gyvenimo dieną buvo apie 6,5 kg. Jaunikliai suskirstyti į keturias grupes, priklausomai nuo to, ar į racioną įterpta dehidratuoto citrusų minkštimo (30 g/kg), ar panaudoti egzogeniniai fermentai.

Buvo ištirtas dehidratuotos citrusų masės ir fermentų poveikis paršelių augimui, gyvybingumui, taip pat biocheminiams, hematologiniams, išmatų rodikliams, o rezultatai paskelbti mokslo žurnale „Livestock Science“. 

Nustatyta, jog šeriant dehidratuotu citrusų minkštimu paršelių kraujo plazmoje sumažėjo cholesterolio koncentracija. Įterpus į racioną egzogeninių fermentų padidėjo kalcio kiekis kraujo plazmoje, augimo našumas ir ekonominė grąža. Mokslininkai skelbia, jog efektyviausia panaudoti šiuos du ingredientus kartu siekiant maksimaliausio poveikio sveikatai ir produktyvumui. 

Šaltinis: sciencedirect.com
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija