Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Maistas
Žalia šviesa mėsai iš mėgintuvėlio
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vašingtonas. JAV maisto ir vaistų administracija (FDA), atlikusi išsamų tyrimą, patvirtino, jog metodas, kuriuo laboratorijoje auginamos vištienos raumenų ląstelių kultūros, yra saugus žmonėms. 

Amerikiečių kompanija „Upside Foods“ plieninėse talpyklose kultyvuoja ląsteles, paimtas iš gyvų gyvūnų. Nors pradėję veiklą „mėsos iš mėgintuvėlio“ gamintojai susidūrė su skepticizmu, dabar jie įėjo į istoriją kaip įmonę, kurios produkcijos saugumas nebekelia FDA jokių klausimų, rašo BBC portalas. Kelios amerikiečių pradedančios įmonės taip pat bandė kurti panašius produktus, tačiau nė viena nesulaukė tokio pripažinimo.

„Upside Foods“ turės įveikti daugybę kliūčių, kol galės parduoti savo produktus, pavyzdžiui, gamyklai, kurioje bus gaminama dirbtinė mėsa, reikės oficialaus leidimo. Produktą bus galima tiekti vartotojams po to, kai jį patikrins JAV žemės ūkio departamentas. Tačiau ši naujiena, pasak kompanijos vadovų, yra „lūžio momentas maisto istorijoje“. 

Bioversija 2024 07 09 m7

Tai, kad pasaulyje pirmaujanti reguliavimo institucija – JAV maisto ir vaistų administracija – pateikė išvadas, jog dirbtinę mėsą valgyti saugu, yra naujas etapas šioje pramonėje. Analizė, pagrįsta rizikos vertinimu, mokslo pažanga ir praktiniu požiūriu, gali tapti puikiu pavyzdžiu kitoms jurisdikcijoms. Tikimasi, jog toks žingsnis paskatins didesnes investicijas ir inovacijas kuriant mėsą iš ląstelių kultūrų.

Kol kas dirbtinė mėsa sunkiai skinasi kelią rinkoje. Singapūras buvo pirmoji šalis, kuri patvirtino kultivuotų mėsos produktų pardavimą, o kompanija „Eat Just“ – pirmoji ir vienintelė įmonė, parduodanti laboratorijoje užaugintą vištieną. 

Anksčiau atliktas Helsinkio universiteto (Suomija) tyrimas atskleidė, jog mėsos, pieno ir kitus gyvūninės kilmės produktus pakeitus alternatyviu maistu, anglies dvideginio išskyrimas, dirbamos žemės plotas bei vandens naudojimas sumažėtų daugiau kaip 80 proc. 

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos