


Kaunas. Įsibėgėjant vasarai vis daugiau šviežių vietinių gėrybių gali pasiūlyti ir Lietuvos ūkininkai. Viena derliaus pardavimo vietų – Kaune veikiantis Naktinis turgus.
Prekybos miestelio „Urmas“ teritorijoje vykstančiame turguje ūkininkai parduoda savo augintas gėrybės, kurios paskui nuo ankstaus ryto keliauja į kitas Kauno turgavietes ir prekybos vietas.
Šis turgus išskirtinis ne tik dėl to, kad vyksta naktį, bet ir tuo, jog čia galima tik didmeninė prekyba. Tai reiškia, kad mažiausias vienetas, kurį galima įsigyti – maišas, dėžė arba nemažas ryšulys (pavyzdžiui, svogūnų laiškų, krapų).
Prekybos miestelio „Urmas“ marketingo vadovė Dovilė Lengvenienė sako, kad nepaisant to, čia neretai užsuka ne tik prekybininkai, bet ir žmonės, perkantys sau. „Dažniausiai tie, kuriems reikalingi didesni kiekiai: didelės šeimynos, susikooperavę kaimynai, draugai, giminės ar tiesiog mėgstantys pirkti pigiau ir nuolat turėti atsargų“, - sako D. Lengvinienė.
Turguje pirkėjų laukia šviežios bulvės
Ūkininkai į Naktinį turgų atvažiuoja daugiausia iš netoli Kauno esančių vietovių – Jonavos, Prienų rajonų, Kačerginės ir kitų. Bet yra atvykstančių ir iš gerokai toliau: šita vienas ūkininkas šviežias lietuviškas bulves nuolat veža net iš Rusnės.
„Prekyba čia einasi neblogai, todėl ir atvykstu nuolat. Pas mus Rusnėje žemės gal kiek drėgnesnės nei kitur, tai gal šiek tiek palankesnės sąlygos sulaukti derliaus šiek tiek anksčiau“, - pasakojo bulvių augintojas.
Be šviežių bulvių, turguje jau galima rasti ir šių metų lietuviškų kopūstų, žirnių. Gausu agurkų, taip pat galima įsigyti ir žalumynų, žiedinių kopūstų, braškių, tačiau šios, pasak augintojų, jau eina į pabaigą.
Pardavėjų teigimu, dirbant kelioms šeimoms bendrai, nėra sunku pririnkti ir didelius miško gėrybių kiekius
Naktiniame turguje prekiaujanti pora iš Varėnos siūlė miško gėrybių – mėlynių ir voveraičių. Varėniškių teigimu, susikooperavus aštuonioms šeimoms miškuose pririnkti didelius gėrybių kiekius prekybai nesudėtinga. Tereikia žinoti vietas, eiti ir dirbti.
Naktiniame turguje taip pat galima rasti ir iš užsienio atvežtų vaisių, uogų ir daržovių. Daugiausia tų, kurios Lietuvoje dar neauga arba užauginama dar labai nedaug. Dabar iš užsienio atvežtų gėrybių aikštelėje dominuoja trešnės, vyšnios, avietės, šilauogės, pomidorai, slyvos.
MŪ inf
Taip pat šia tema skaitykite
-
Trumposios maisto tiekimo grandinės galėtų mažinti maisto švaistymą
2025-03-25 -
Kai kuriems maisto produktams siūlo taikyti 5 proc. PVM
2025-03-24 -
Kas pamaitins turistus kaime?
2025-03-17
Skaitomiausios naujienos
-
Siūlo drausti derlingoje žemėje statyti saulės elektrines
2025-03-19 -
Saulės elektrinės nukenčia vis dažniau
2025-04-01 -
Gazolio naudojimas ūkyje: nusižengimų beveik nerasta
2025-03-31
(0)