Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Maistas
Ūkininkų gėrybes parduoda naktiniame turguje

Kaunas. Įsibėgėjant vasarai vis daugiau šviežių vietinių gėrybių gali pasiūlyti ir Lietuvos ūkininkai. Viena derliaus pardavimo vietų – Kaune veikiantis Naktinis turgus.

Prekybos miestelio „Urmas“ teritorijoje vykstančiame turguje ūkininkai parduoda savo augintas gėrybės, kurios paskui nuo ankstaus ryto keliauja į kitas Kauno turgavietes ir prekybos vietas.

Šis turgus išskirtinis ne tik dėl to, kad vyksta naktį, bet ir tuo, jog čia galima tik didmeninė prekyba. Tai reiškia, kad mažiausias vienetas, kurį galima įsigyti – maišas, dėžė arba nemažas ryšulys (pavyzdžiui, svogūnų laiškų, krapų).

Bioversija 2024 07 09 m7

Prekybos miestelio „Urmas“ marketingo vadovė Dovilė Lengvenienė sako, kad nepaisant to, čia neretai užsuka ne tik prekybininkai, bet ir žmonės, perkantys sau. „Dažniausiai tie, kuriems reikalingi didesni kiekiai: didelės šeimynos, susikooperavę kaimynai, draugai, giminės ar tiesiog mėgstantys pirkti pigiau ir nuolat turėti atsargų“, - sako D. Lengvinienė.

Turguje pirkėjų laukia šviežios bulvės

Ūkininkai į Naktinį turgų atvažiuoja daugiausia iš netoli Kauno esančių vietovių – Jonavos, Prienų rajonų, Kačerginės ir kitų. Bet yra atvykstančių ir iš gerokai toliau: šita vienas ūkininkas šviežias lietuviškas bulves nuolat veža net iš Rusnės.

„Prekyba čia einasi neblogai, todėl ir atvykstu nuolat. Pas mus Rusnėje žemės gal kiek drėgnesnės nei kitur, tai gal šiek tiek palankesnės sąlygos sulaukti derliaus šiek tiek anksčiau“, - pasakojo bulvių augintojas.

Be šviežių bulvių, turguje jau galima rasti ir šių metų lietuviškų kopūstų, žirnių. Gausu agurkų, taip pat galima įsigyti ir žalumynų, žiedinių kopūstų, braškių, tačiau šios, pasak augintojų, jau eina į pabaigą.

Pardavėjų teigimu, dirbant kelioms šeimoms bendrai, nėra sunku pririnkti ir didelius miško gėrybių kiekius

Naktiniame turguje prekiaujanti pora iš Varėnos siūlė miško gėrybių – mėlynių ir voveraičių. Varėniškių teigimu, susikooperavus aštuonioms šeimoms miškuose pririnkti didelius gėrybių kiekius prekybai nesudėtinga. Tereikia žinoti vietas, eiti ir dirbti.

Naktiniame turguje taip pat galima rasti ir iš užsienio atvežtų vaisių, uogų ir daržovių. Daugiausia tų, kurios Lietuvoje dar neauga arba užauginama dar labai nedaug. Dabar iš užsienio atvežtų gėrybių aikštelėje dominuoja trešnės, vyšnios, avietės, šilauogės, pomidorai, slyvos.

MŪ inf

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos