


Dublinas. Donegalo grafystėje ūkininkas atsitiktinai aptiko „pelkių sviesto“ radinį, kuris gali tapti vienu didžiausių šios rūšies radinių Airijoje.
Ūkininkas Micheal‘as Boyle'as aptiko radinį savo ūkyje, kai ekskavatoriumi kasė kanalizacijos griovį. Vietos archeologų vertinimu, radinys sveria 22 kg, rašo irishnews.com.
„Pelkių sviestas“ – tai senovinis maisto konservavimo būdas, jo dažnai randama Airijos durpynuose. Manoma, kad ši praktika siekia geležies amžių, o sviestas buvo užkasamas pelkėse tiek dėl konservavimo, tiek dėl ritualinių priežasčių.
Airijoje užregistruota apie 500 „pelkių sviesto“ radinių, nors tikslus jų skaičius gali būti didesnis. „Pelkių sviesto“ luitai dažniausiai būna dubens dydžio, o ne tokio, koks buvo rastas šįkart. Sviestas būdavo dedamas į statinaites, dubenėlius, krepšelius ir gyvūnų pūsles.
Anot archeologų, ūkininkas su pagalbininku iš karto suprato, kad iškasė „pelkių sviesto“, nes jautė labai ryškų sviesto kvapą.
Prie luito rasta medžio liekanų. Tai galėtų būti įrodymas, jog sviestas buvo laikomas medinėje dėžėje.
Sviestas, kurį senovėje žmonės slėpdavo pelkėse, kartais buvo auka dievams, o pelkės veikia kaip natūralūs „šaldytuvai“, išlaikydami maisto produktus šimtus metų. Archeologai paragavo radinio ir teigė, kad jo skonis primena nesūdytą sviestą.
Tai ne tik įdomus istorinis radinys, bet ir svarbus senovės žmonių išradingumo ir ryšio su gamta įrodymas.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Kas pamaitins turistus kaime?
2025-03-17 -
Cepelinai – ne tik lėkštėje, bet ir ant pašto ženklo
2025-03-14 -
Maisto taryba pradės nuo maisto grandinės analizės
2025-02-21
Skaitomiausios naujienos
-
Kitą savaitę ūkininkams pradės mokėti paramą už ūkinius gyvūnus
2025-02-26 -
Mėsinių galvijų augintojai pasitraukė iš Žemės ūkio rūmų
2025-02-26 -
Silpni pasėliai po žiemos: ką daryti?
2025-03-05
(0)