Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Maistas
Naujoje duonoje mažiau cukraus

Vilnius / Biržai. Lietuvos gamintojai, reaguodami į perteklinio cukraus vartojimo problemą, tobulindami gaminius, mažindami juose esančio cukraus kiekį. „Biržų duonos“ kepykla šiemet rinkai pristatė duoną, kurioje net 60 proc. mažiau pridėtinio cukraus.

Kintantys lietuvių vartojimo įpročiai lėmė, kad naujosios duonos įpakavimas yra mažesnis – 320 g. Siekiama, kad gaminį būtų patogu įsigyti gyvenantiems nedidelėse šeimose ir ieškantiems kuo šviežesnio produkto.

„Viso grūdo ruginė duona“ yra vienas labiausiai perkamų mūsų gaminių, tačiau neretai sulaukdavome klientų komentarų, jog jame galima būtų naudoti mažiau cukraus. Todėl pakoregavome receptūrą taip, kad atitiktumėme sveikesnių maisto produktų ženklo „Rakto skylutė“ reikalavimus“, – apie naująjį gaminį pasakoja „Biržų duonos“ marketingo vadovė Natalija Kurganovė.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

„Žinoma, turime ir ruginę duoną visiškai be pridėtinio cukraus, neretai klientai ją rinkdavosi kaip alternatyvą. Tačiau tokia duona yra rūgštesnė, o norėdami išlaikyti savo pirkėjų dėmesį, turime įsiklausyti į kiekvieno poreikius“, –  priduria N. Kurganovė.

Simbolio „Rakto skylutė“ pagrindinis tikslas yra padėti vartotojams lengviau išsirinkti sveikatai palankius maisto produktus. Juose įdėta mažiau cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų. Lietuvoje šiuo ženklu produktai žymimi nuo 2014 m. ir jau yra puikiai atpažįstami vartotojų.

Viso grūdo miltų gaminiai išsiskiria tuo, kad grūdų perdirbimo metu yra naudojamos visos jų dalys, todėl pilname grūde gausu maistinių skaidulų, vitaminų ir kitų žmogaus organizmui naudingų maistinių medžiagų. Tyrimai rodo, kad reguliarus ir saikingas viso grūdo duonos vartojimas padeda palaikyti optimalią medžiagų apykaitą, gerina virškinimo sistemos darbą, suteikia energijos, mažina širdies, kraujagyslių ligų riziką.

Pagal „Biržų duonos" pranešimą

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos