Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Maistas
Menas ar maisto švaistymas?

Londonas. Ispanų kilmės studentas prie savo mokymosi įstaigos durų sukūrė prieštaringai vertinamą ir provokuojančią meninę instaliaciją iš morkų. Kol vieni žavisi menu po atviru dangumi, kiti piktinasi dėl neatsakingo maisto švaistymo.

Londono universiteto Goldsmito koledže menų studijas kremtantis Rafaelis Perenzas Evansas (Rafael Pérez Evans) savo baigiamojo darbo projektui pasirinko neįprastą formą. Vyras pristatė britams šiuolaikinio meno kūrinį „Grounding“, kuriam panaudojo 240 tūkst. morkų. Oranžinės daržovės buvo išpiltos tiesiog gatvėje, tiesiai prieš mokslo įstaigos duris, rašo ispanų portalas „La Nacion“.

Autorius teigė, jog tokiu būdu siekė atkreipti dėmesį į žemė ūkio produktų kainų kritimą. „Aš atsimenu atvejį jaunystėje, kai aplinkiniai žmonės tapo pikti ir susierzinę. Citrinų kainos taip sumažėjo, jog ūkininkams kainavo daugiau pinigų jas auginti, nei nustoti auginti, – pasakojo R. P. Evansas, kurio šeima Ispanijoje nuo seno vertėsi žemės ūkiu. – Protestuodami dėl mažų supirkimo kainų, daugelis ūkininkų išmėtė citrinas, sukurdami tam tikrą geltoną jūrą. Manau, kad tai buvo pirmas momentas, kai supratau, jog pinigų nuvertėjimas ir tarptautinė prekyba paveikė ūkininkus.“

Bioversija 2024 04 26 m7

Nepaisant kilnių ketinimų, studento meno kūrinys nesulaukė palankaus žiūrovų įvertinimo. Viena studentų grupė pavadino tai maisto švaistymu ir nusprendė surinkti morkas bei panaudoti jas maisto gamybai. Šios iniciatyvos autoriai tvirtino, jog jie parduoda virtą maistą, o uždarbį atiduoda socialinėms paramos organizacijoms.

Kai oranžinės meno instaliacijos nuotraukos paplito socialiniuose tinkluose, pasipylė nepatenkintų internautų komentarai. „Tai – vienas skurdžiausių Londono rajonų ir šis masinis morkų išpylimas priešais Goldsmito koledžą yra bejausmis poelgis. Didžiulis antausis“, – buvo rašoma R. P. Evanso paskyroje.

Tuo tarpu, menų studentas bandė pagrįsti savo sprendimus ir teisinosi, jog morkų nesutiko priimti jokia maisto perdirbimo ar gamybos įmonė, todėl po parodos daržovės bus naudojamos gyvūnams šerti.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos