Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Maistas
Maisto kainos pasaulyje pakilo labiausiai nuo metų pradžios

Roma. Maisto kainos pasaulyje birželį, palyginti su gegužės mėnesiu, pakilo 1,3 proc. ir mėnesio prieaugis buvo didžiausias nuo metų pradžios, pranešė JT Maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO).

FAO skaičiuojamas maisto kainų indeksas pirmąjį vasaros mėnesį sudarė 173,7 punkto.

Tačiau organizacijos ekspertai pažymi, jog „daugumoje rinkų stebimas tam tikras kainų smukimas, kurį visų pirma skatina didėjanti įtampa tarptautiniuose prekybos santykiuose“.

Bioversija 22 02 02

Grūdų kainų indeksas birželį sudarė 166,2 punkto ir buvo 6,4 punkto, arba 3,7 proc., mažesnis negu gegužę, bet 8 proc. didesnis negu pernai birželį.

„Smukimą birželį, palyginti su gegužės mėnesiu, lėmė gana reikšmingas kukurūzų ir kviečių kainų sumažėjimas, tuo tarpu ryžių kainos pakilo“, – paaiškino organizacija.

Augalinių aliejų kainų indeksas birželį sudarė 146,1 punkto ir buvo 4,5 punkto, arba 3 proc., mažesnis negu gegužę.

Šių aliejų kainos smunka jau penktą mėnesį iš eilės ir tai visų pirma skatina palmių, sojų ir saulėgrąžų aliejaus pigimas.

Pieno produktų kainų indeksas birželį sumenko 2 punktais, arba 0,9 proc., iki 213,2 punkto, tačiau buvo 2 proc. didesnis negu pernai birželį.

Šio indekso mėnesio smukimą lėmė tai, kad nugriebto pieno miltelių kainų pakilimas neatsvėrė sūrio kainų nuosmukio, tuo tarpu nenugriebto pieno miltelių kainos per mėnesį nepakito.

Mėsos kainų indeksas birželį sudarė 169,8 punkto ir buvo 0,3 proc. didesnis negu gegužę, bet 3,3 proc. mažesnis negu metais anksčiau.

Nedidelį mėnesio pakilimą visų pirma lėmė netikėtas avienos pabrangimas. Be to, šiek tiek pakilo kiaulienos kainos. Tuo tarpu jautienos ir paukštienos kainos nežymiai sumažėjo.

Cukraus kainų indeksas birželį sudarė 177,4 punkto ir buvo 2,1 punkto, arba 1,2 proc., didesnis negu gegužę.

Šis indeksas pakilo pirmą kartą po šešių mėnesių smukimo ir tai lėmė nuogąstavimai dėl derliaus perspektyvų Brazilijoje, kuri yra didžiausia pasaulyje cukraus gamintoja ir eksportuotoja.

FAO pasaulio maisto kainų indeksas rodo penkių maisto produktų grupių: grūdų, mėsos, pieno produktų, augalinių aliejų ir cukraus kainų pokyčius tarptautinėse rinkose.

„Interfax“-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos