Telšiai, gegužės 24 d. Pasterizuotas sūris, natūralus jogurtas, varškė, sūriai su kmynais ar razinomis, grietinė, sviestas ir net kastinys - tokią plačią produktų gamą siūlo kooperatyvas „EKO Žemaitija". Šiuo metu 45 ūkininkus jungiantis kooperatyvas ekologiškų pieno produktų gamybą pradėjo nuo pernai metų rugsėjo, o visai neseniai jų produkcija buvo sertifikuota ir gavo teisę būti žymima ekologiško produkto ženklu.
Pasak kooperatyvo administracijos vadovės Aldonos Čiuteikienės, pagrindinis kooperatyvo įkūrimo tikslas ir buvo tas, kad Telšių rajone ir visoje šalyje atsirastų perdirbtų ekologiškų žemės ūkio produktų. Kooperatyvas, sudarytas iš septynių ekologinių ūkių savininkų, Želvaičių kaime, Ryškėnų seniūnijoje buvo įregistruotas 2006 m. Kooperatyvas jungia tik ekologinės gamybos ūkius - dabar jo narių skaičius išaugo iki 45 ūkių.
Kooperatyvo „EKO Žemaitija" administracijos vadovė Aldona Čiuteikienė pati aktyviai prekiauja produkcija
Kasdien iš kooperatyvo narių surenkama apie 14 tonų pieno, kuris pristatomas į bendrovės „Pieno žvaigždės" Kauno pieno filialą. Stambiausias kooperatyvo narys kasdien patiekia 1 400 kg pieno, smulkiausias - vos 50 kg. Iki šiol kooperatyvo nariais galėjo tapti kiekvienas ekologiško pieno gamintojas, nepriklausomai nuo gaminamo pieno kiekio, tačiau pastaruoju metu, išaugus degalų kainoms, planuojama numatyti minimalią pieno kiekio ribą -tiesiog tam, kad apsimokėtų važiuoti iki ūkio.
Šešerius veiklos metus kooperatyvas plėtojo ekologiško pieno surinkimą ir pristatymą perdirbėjams, o nuo praėjusių metų rugsėjo ėmėsi ir naujos veiklos - ekologiškų produktų gamybos.
„Gaminame labai įvairius gaminius: pasterizuotą pieną, natūralų jogurtą, varškę, barškės sūrius su kmynais ir razinomis, grietinę, sviestą, „Ryškėnų" sūrelius, kastinį, - vardija administracijos vadovė Aldona Čiuteikienė. - Produktų gamybai naudojamas geriausių mūsų ūkių ekologiškas pienas. Jis atvėsinamas iki 4 laipsnių ir per dvi valandas perdirbamas."
Produktai gaminami iš pasterizuoto pieno, rauginami pienarūgščių rūgimo raugais, nenaudojami jokie konservantai, todėl produktai yra visada natūraliai švieži. Kasdien ceche perdirbama 400-500 litrų pieno. Produkcija realizuojama daugiausia Telšių ir Mažeikių turguose.
Natūralūs jogurtai - vienas populiariausių kooperatyvo produktų. „Tai ne maistas, o vaistas", - tvirtina kooperatyvo vadovė
„Visi, kas paragauja, pasidžiaugia, kad skanūs, geri mūsų produktai. Tačiau ilgalaikių realizavimo sutarčių kol kas neturime. O į didžiuosius prekybos centrus mes nė nesikreipiame, nes su tokiais mažais produkcijos kiekiais mes jiems tikrai nebūtume įdomūs", - sako A. Čiuteikienė.
Aktyvi moteris stengiasi reklamuoti kooperatyvo produkciją visur, kur tik įmanoma - pradedant Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos organizuojamuose renginiuose ir baigiant baikerių šventėse. Neseniai pradėjo pirkėjams siūlyti ir rūkytų sūrių - jie iš karto įgavo paklausą.
Nuo kitų metų kooperatyvas planuoja gamybos apimtis didinti ir perdirbti apie toną pieno kasdien.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Kaip populiarinti ir brangiau parduoti tradicinius lietuviškus produktus
2024-11-08 -
„Lašiša“ ar „tunas“ iš grybienos – austrai pradėjo spausdinti maistą
2024-10-09 -
Lietuviška jautiena įvertinta tarptautiniame konkurse
2024-10-04
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)