Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1
Maistas
Dirbtinė mėsa – špinatų pagrindu

Vašingtonas. Amerikiečių bioinžinieriai išsprendė dilemą, kaip sintetinant dirbtinę mėsą suteikti baltymams į raumenis panašią formą. Jie panaudojo celiuliozinį karkasą, likusį špinatų lapuose pašalinus nereikalingas ląsteles. 

Laboratorijoje susintetinta mėsa gali patenkinti didėjančios žmonių populiacijos poreikius, sumažinti žemės ir vandens eikvojimą, tačiau svarbu, jog produktas turėtų vartotojams patrauklią struktūrą. Raumenų ląstelėms visada reikia atramos, tačiau laboratorijose naudojamos plastikinės plokštelės yra nevalgomos. 

Kaip skelbiama internetiniame mokslo žurnale „Food BioScience“, Bostono koledžo (JAV) mokslininkai panaudojo špinatų lapų gyslinį tinklą kaip ekologišką, nekenksmingą, valgomą platformą, ant kurios išaugino 14 dienų gyvybingą galvijų raumenų ląstelių kultūrą, o vaizdas priminė mėsos skaidulas.

Bioversija 23 01 16

Bioinžinierių komanda, vadovaujama prof. Glenn`as Gaudette`as (Glenas Gode), planuoja tęsti darbus ir išauginti ant augalinio gyslų tinklo kuo daugiau ląstelių, kad susidarytų „kepsnio dydžio ir storio mėsos gabalas“. Jie taip pat norėtų išbandyti kitas karkaso alternatyvas, pavyzdžiui, iš daržovių, kitų gyvūnų, žuvų ląstelių.

Ankstesni prof. G. Gaudette pasiekimai sulaukė dėmesio visame pasaulyje. 2017 m. mokslininkė įrodė, jog ant panašaus špinatų lapo pagrindo, specialiais tirpalais pašalinus ląsteles ir palikus palaikančią struktūrą iš celiuliozės, galima auginti dirbtinį žmogaus širdies audinį. Gyslų tinklas pakeitė natūralią kraujotakos sistemą, kurios beveik neįmanoma atkurti turimomis mokslinėmis priemonėmis ir metodais.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos