Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Maistas
Dar vienas afrikinio maro židinys Lietuvoje. Nauji maro židiniai nustatyti ir Rusijoje

Vilnius. Lietuvoje rastas antras afrikinio kiaulių maro židinys - Utenos rajone Tauragnų seniūnijos Skroblų kaime susirgo dvi ūkininko kiaulės, praneša Žemės ūkio ministerija. Įtarimai kilo vienam iš gyvulių su aiškiais AKM požymiais nugaišus, antroji kiaulė taip pat nedelsiant paskersta.

VMVT pareigūnai ėmėsi visų būtinų apsaugos priemonių ligos plitimui sustabdyti. Nustatyto židinio vietoje kiaulių gaišenos saugiai sunaikintos. Šiuo metu vykdoma ūkinių pastatų ir teritorijos dezinfekcija. Aplink židinį 3 ir 10 km spinduliu nustatytos AKM apsaugos ir stebėsenos zonos.

AKM virusas nustatytas Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, galutiniams viruso genotipo patvirtinimui mėginiai išsiųsti į Europos Sąjungos referentinę AKM laboratoriją Ispanijoje.

Bioversija 2024 07 09 m7

VMVT primena kiaulių laikytojams, kad kilus įtarimams dėl gyvulių sveikatos būklės, kiaulių laikytojai turi nedelsdami informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą visą parą veikiančiu nemokamu telefonu 8 800 40 403, kreiptis rajonuose į tarnybos teritorinius padalinius, ar tiesiog pranešti aptarnaujantiems privatiems veterinarijos gydytojams.

Menkstantis mėsos eksportas stabdo gamybą

Rusijai nuo sausio apribojus mėsos importą iš Lietuvos, šalies perdirbimo įmonės Lietuvoje dabar veikia 50-60 proc. pajėgumu, teigia Mėsos perdirbėjų asociacijos direktorius Egidijus Mackevičius.

Pasak jo, vienintelė mėsininkų išeitis - ieškoti alternatyvių rinkų Europos Sąjungoje - dalis mėsos perdirbėjų taip ir daro, tačiau jiems sekasi sunkiau nei pienininkams, trečiadienį rašo „Lietuvos žinios".

„Komerciniu požiūriu jau galėtume prekiauti su didesnėmis šalimis, kurios mums įdomios, yra kita problema - „popierinė", tai - sertifikatai, kurių derinimas užtrunka 1-2 metus", - dienraščiui teigė E.Mackevičius. - Viena Lietuvos mėsininkų įmonė produkciją jau eksportuoja net į Honkongą, tačiau prekių apimtis kol kas maža".

Rusija pati jau beveik 10 metų kovoja su afrikiniu kiaulių maru, tačiau pastangos kol kas yra bevaisės. Vien liepą užregistruota daugiau kaip 20 afrikinio kiaulių maro atvejų, pranešė šalies veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnyba „Rosselchoznadzor", remdamasi Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos duomenimis.

Aštuoni atvejai užregistruoti Pskovo regione, šeši - Kalugos regione, o keturi - Smolensko regione. Afrikinio kiaulių maro atvejai taip pat užregistruoti Novgorodo, Voronežo ir Tulos regionuose.

„Rosselchoznadzor" duomenimis, naujų atvejų nustatyta ir rugpjūtį.

BNS, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos