Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Maistas
Alyvuogių derlius Italijoje itin menkas, bet aliejus pinga

Roma. Remiantis naujausiais trijų pagrindinių Italijos žemės ūkio asociacijų skaičiavimais, šį sezoną dėl itin prasto alyvmedžių derlius alyvuogių aliejaus gamyba gali sumažėti daugiau nei penktadaliu, palyginti su praėjusiais metais.

Italijos ūkininkų asociacija „Coldiretti“, alyvuogių aliejaus konsorciumas „Unaprol“ bei Maisto ir žemės ūkio rinkų institutas („Ismea“) įspėjo, kad ekstremalūs šios vasaros orai turėjo įtakos alyvuogių plantacijų derliui visuose pagrindiniuose šalies auginimo regionuose.

Dėl to daugelis ūkininkų nusprendė pradėti rinkti derlių anksti. „O tai reiškia, kad dėl klimato sąlygų pirmenybė turėtų būti teikiama produktų kokybei, o ne kiekiui“, - sako Davidas Granieri (David Granieri), „Unaprol“ prezidentas.

Bioversija 23 09 01 m7

Tikimasi, kad Italija šiemet pagamins 287 tūkst. tonų alyvuogių aliejaus. Tai daug mažiau negu pernai, kai buvo pagaminta 366 tūkst. t šio produkto.

Šio sezono skaičiai yra gerokai mažesni už vidurkį nuo 2014 m. ir, atrodo, patvirtina laipsniško gamybos nuosmukio tendenciją, pastebi rinkos ekspertai.

Karštis ir užsitęsusi sausra daugelyje Italijos regionų paskatino daugumą augintojų planuoti ankstyvą derlių, praneša nepriklausomas pramonės leidinys „Olive Oilt Tmes“.

„Coldiretti“ asociacija įspėjo, kad galutiniai 2020 m. alyvuogių derliaus rezultatai gali būti net mažesni nei pradiniai skaičiavimai, nes daugelyje Italijos regionų šiuo metu vyrauja audringi orai, staigūs temperatūros kritimai ir stiprus vėjas.

Tačiau kai kurios suinteresuotosios šalys alyvuogių derliaus atžvilgiu išlieka optimistiškos. „Alyvuogių aliejaus sektorius parodė atsparumą krizei“, - teigia „Ismea“ generalinis direktorius Rafaelis Borjelas (Raffaele Borriello).

Per pirmuosius šešis 2020 m. mėnesius itališko išpilstyto alyvuogių aliejaus eksportas išaugo 28 proc. į JAV ir 42 proc. į Prancūziją.

„Dabartinis sezonas rodo sulėtėjusią gamybą, kuriai bus būdingas aukštas produktų kokybės lygis“, - pridūrė R. Borjelas.

Asociacija „Coldiretti“ savo ruožtu teigia, kad alyvuogių aliejaus kaina Italijoje sumažėjo net 44 proc. O to nebuvo nuo 2014 m.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos