Basf A1 2024 10 11 Basf m1 2024 10 11
Veterinarija
Skirs paramos paukščių gripo prevencijai

Vilnius. Siekiant apsisaugoti nuo Lenkijoje siaučiančio paukščių gripo, Lietuvos ūkiai galės gauti apie 6 mln. eurų paramos biosaugos priemonėms.

„Tai – nauja priemonė, pagal ją didžiausias prioritetas skiriamas sektoriams, kuriems taikomi papildomi reikalavimai dėl užkrečiamų ligų prevencijos. Iki situacijos Lenkijoje didžiausias dėmesys buvo skiriamas afrikinio kiaulių maro prevencijai“, – pranešė Žemės ūkio ministerija (ŽŪM). 

Lėšos bus skiriamas pagal Kaimo plėtros programą, skirtą investuoti į biosaugą. Manoma, kad jų poreikis galėtų siekti apie 6 mln. eurų, bus finansuojama 80 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų, o didžiausia galima suma vienam projektui bus 70 tūkst. eurų.

Bioversija m7 2024 11 01

Anot ŽŪM, paukštininkystės ūkiai paraiškas paramai galės teikti nuo kovo 2 dienos. 

Lenkijoje nuo praėjusių metų pabaigos užfiksuota dešimt paukščių gripo protrūkių, sunaikinta apie 150 tūkst. paukščių. Praėjusią savaitę gripo atvejis nustatytas ir Slovakijoje, ten sunaikintos 22 vištos.

Lenkijoje paukščių gripas ir toliau plinta – antradienį pranešta apie 11-tą protrūkį, jis nustatytas ūkyje centrinėje šalies dalyje, Kolo apskrityje. Ūkyje pardavimui laikyta 5,6 tūkst. žąsų ir savo reikmėms 20 vištų, pranešė Maisto ir veterinarijos tarnyba.

Lenkijos veterinarijos pareigūnai aplink židinį nustatė apribojimų zonas, paukščiai naikinami.   

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tikina, jog į Lietuvą vežama paukštiena yra saugi, tačiau ragina šalies paukščių laikytojus imtis papildomų saugumo priemonių.

Rekomendacijos paukštininkystės ūkiams:

  • Paukštininkystės ūkis turi būti įrengtas taip, kad į jį negalėtų nekontroliuojami patekti pašaliniai asmenys, transporto priemonės, laukiniai, bešeimininkiai ir kiti gyvūnai.
  • Ūkio teritorija turi būti nuolat tvarkoma, joje auganti žolė – šienaujama.
  • Prieš įvažiavimą į paukštininkystės ūkio teritoriją turi būti užtikrinta visų įvažiuojančių transporto priemonių dezinfekcija.
  • Pastatai ir patalpos, kuriose laikomi lesalai, turi būti sukonstruotos ir įrengtos taip, kad į jas negalėtų patekti laukiniai paukščiai ir graužikai, jos turi atitikti ir kitų pašarų laikymą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus.
  • Ūkyje privalu registruoti informaciją apie paukščių gaišimą, vandens bei pašarų suvartojimą, kad būtų galima anksti nustatyti ligą ir sustabdyti užkrato plitimą į kitas teritorijas.

Rekomendacijos mažiems naminių paukščių ūkiams:

  • Pavasarinės ir rudeninės paukščių migracijos metu (kovo–balandžio ir rugsėjo–spalio mėn.) laikyti naminius paukščius uždarose patalpose arba aptvaruose su stoginėmis, apsaugančiomis nuo kontakto su laukiniais migruojančiai paukščiais.
  • Naminiams paukščiams skirtą pašarą laikyti taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių, graužikų ir kitų gyvūnų, galinčių mechaniškai pernešti virusą.
  • Nenaudoti naminių paukščių girdymui atvirų vandens telkinių vandens.
  • Namines žąsis ir antis laikyti atskirai nuo kitų naminių paukščių.
  • Nesilankyti kitose paukščių laikymo vietose, vengti tiesioginio kontakto su laukiniais paukščiais.

ŽŪM, MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos