Vilnius. Kiaulių augintojai kviečiami teikti paraiškas dėl valstybės pagalbos biologinio saugumo priemonių įsigijimo išlaidoms kompensuoti. Šiuo metu Žemės ūkio ministerija jau yra paskelbusi paraiškų priėmimą – dėl kompensacijų smulkūs kiaules laikantys ūkiai gali kreiptis nuo birželio 7 d. iki liepos 19 d., praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).
„Kviečiame smulkiuosius kiaulių laikytojus pasirūpinti savo ūkių apsauga ir pasinaudoti valstybės siūloma pagalba. Biosauga yra svarbiausia priemonė, kuri gali padėti apsaugoti ūkyje laikomas kiaules nuo afrikinio kiaulių maro. Šis virusas vis dar pavojingas, o prasidėjusi vasara yra ypač rizikingas laikotarpis jam plisti“, – pabrėžia VMVT direktorius Mantas Staškevičius.
Pasak direktoriaus, valstybės pagalba bus teikiama pareiškėjams, kurie bus sudarę sąlygas VMVT atstovams atlikti kiaulių laikymo vietos patikrą, taip pat įsigijo biologinio saugumo priemones.
Kompensuojamos bus šios priemonės – tvoros tvartams aptverti, pašarų terminio apdorojimo įranga, dezinfekciniai barjerai ir purkštuvai, asmenų persirengimo patalpų įranga, plovimo, valymo, dezinfekcijos įranga ir priemonės bei kt.
Valstybė šiai pagalbai skiria 400 tūkst. Eur. Pareiškėjams bus atlyginama iki 90 proc., bet ne daugiau kaip 900 Eur vienam pareiškėjui, biologinio saugumo priemonių įsigijimo išlaidų.
Be to, pareiškėjai praėjusių metų paskutinį ketvirtį ir iki paraiškos pateikimo dienos turėjo laikyti nuo 1 iki 100 suženklintų ir registruotų kiaulių. Jei pareiškėjai jau buvo gavę pagalbą pagal šią priemonę ankstesniais metais, šiemet jie gali įsigyti kitas jiems reikalingas biologinio saugumo priemones.
Tinkamos finansuoti yra išlaidos, patirtos nuo 2021 m. sausio 1 d. iki paraiškos pateikimo dienos. Įsigytos biologinio saugumo priemonės turi būti pradėtos naudoti ar įrengtos ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo jų įsigijimo.
Paraiškos ir kiti privalomi pateikti dokumentai priimami savivaldybėse pagal fizinio asmens gyvenamąją vietą arba juridinio asmens buveinės adresą.
VMVT, MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ant gležnų pečių – milžiniška atsakomybė
2024-11-21 -
Antimikrobinių medžiagų naudojama mažiau
2024-11-19 -
Išmaniosios technologijos gyvulininkystės ūkyje
2024-11-15
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)