


Berlynas. Vokietijos veterinarai mano, kad aptiko naują paveldėtą holšteino veislės veršelių defektą, kurio pirmieji požymiai yra baisūs odos bėrimai ir uždegimai.
Iki šiol genetinis defektas buvo diagnozuotas trims holšteinų veislės veršeliams - ir tik veršeliams. Pasak tyrėjų, klinikinis vaizdas labai panašus į galvijų paveldimą cinko trūkumo sindromą. Tačiau šiuo atveju cinko pakaitinė terapija nepadeda. Apie tai rašoma portale agrarheute.com.
Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės ūkio rūmų gyvūnų sveikatos tarnyba ir gyvūnų genetikų bei veterinarijos gydytojų iš Gyseno ir Berno darbo grupė atrado recesyvinio geno vadinamųjų IL-17A receptorių defektą.
Paveiktiems gyvūnams per pirmąsias tris-septynias gyvenimo savaites pasireiškia pleiskanojančios odos pokyčiai. Ypač jie pastebimi srityje aplink akis, snukį, genitalinę sritį ir didelėse odos raukšlėse prie kojų sąnarių. Galiausiai šiose vietose atsiranda pūlingų kraujo išskyrų, ypač odos raukšlėse. Veršeliai lėčiau vystosi ir kenčia nuo imunodeficito, kuris pasireiškia padidėjusiu jautrumu viduriavimui ir pneumonijai.
Iki šiol veršelius, kuriems buvo nustatyta tokie ligos simptomai, teko numarinti, nes jų būklė buvo labai sunki.
Mokslininkai ragina Vokietijos ūkininkus, kurie turi veršelių su tokiais būdingais simptomais, kreiptis į šalies gyvūnų sveikatos tarnybą.
Kadangi gyvūnai turi padidintą kritimo riziką dėl imunodeficito, mokslininkai mano, kad ūkiuose pasitaikė tam tikras skaičius neregistruotų šios ligos atvejų.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ūkinių gyvūnų gabenimas: ES valstybės prašo lengvesnių sąlygų
2023-01-30 -
LSMU rūpinsis laukinių gyvūnų globa ir priežiūra
2023-01-26 -
Pažangus veterinarijos gydytojas ir pats svajoja ūkininkauti
2023-01-19
Skaitomiausios naujienos
-
Lenkai nenori ukrainietiškų grūdų – vėl išėjo į gatves
2023-01-17 -
Į metalo supirktuvę atvežti padargai tapo eksponatais
2023-01-13 -
Džiaugsmo emocijos dėl veiklos rezultatų „Pienas LT“ bendrystės šventėje
2023-01-24
(0)