BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Veterinarija
Įtaria paveldėtą holšteinų veislės veršelių defektą

Berlynas. Vokietijos veterinarai mano, kad aptiko naują paveldėtą holšteino veislės veršelių defektą, kurio pirmieji požymiai yra baisūs odos bėrimai ir uždegimai.

Iki šiol genetinis defektas buvo diagnozuotas trims holšteinų veislės veršeliams - ir tik veršeliams. Pasak tyrėjų, klinikinis vaizdas labai panašus į galvijų paveldimą cinko trūkumo sindromą. Tačiau šiuo atveju cinko pakaitinė terapija nepadeda. Apie tai rašoma portale agrarheute.com.

Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės ūkio rūmų gyvūnų sveikatos tarnyba ir gyvūnų genetikų bei veterinarijos gydytojų iš Gyseno ir Berno darbo grupė atrado recesyvinio geno vadinamųjų IL-17A receptorių defektą.

Bioversija 2024 04 26 m7

Paveiktiems gyvūnams per pirmąsias tris-septynias gyvenimo savaites pasireiškia pleiskanojančios odos pokyčiai. Ypač jie pastebimi srityje aplink akis, snukį, genitalinę sritį ir didelėse odos raukšlėse prie kojų sąnarių. Galiausiai šiose vietose atsiranda pūlingų kraujo išskyrų, ypač odos raukšlėse. Veršeliai lėčiau vystosi ir kenčia nuo imunodeficito, kuris pasireiškia padidėjusiu jautrumu viduriavimui ir pneumonijai.

Iki šiol veršelius, kuriems buvo nustatyta tokie ligos simptomai, teko numarinti, nes jų būklė buvo labai sunki.

Mokslininkai ragina Vokietijos ūkininkus, kurie turi veršelių su tokiais būdingais simptomais, kreiptis į šalies gyvūnų sveikatos tarnybą.

Kadangi gyvūnai turi padidintą kritimo riziką dėl imunodeficito, mokslininkai mano, kad ūkiuose pasitaikė tam tikras skaičius neregistruotų šios ligos atvejų.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos