Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Veterinarija
ES griežtina ūkinių gyvūnų gabenimo sąlygas
Shutterstock.com nuotr.

Briuselis. Ūkinių gyvūnų gabenimo transporte turės būti įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, drėgmės, amoniako lygio ir temperatūros matuokliai, o gabenimo laikas sutrumpintas, nusprendė Europos Parlamentas (EP).

Tam pritarė 557 parlamento nariai, 55 balsavo prieš, 78 susilaikė. Įstatymų leidėjai nori, kad šių taisyklių laikytųsi visos Europos Sąjungos (ES) valstybės narės.

EP atliktas tyrimas, skirtas ES gyvūnų gabenimo taisyklių pažeidimams tirti, atskleidė dažniausius pažeidimus: gyvuliams trūksta vietos, vandens ir pašaro, jie gabenami tam nepritaikytomis transporto priemonėmis.

Bioversija 2024 07 09 m7

Svarstant gyvūnų gabenimo taisykles siūlyta, kad skersti skirtų gyvulių kelionės laikas neviršytų 8 val., o patelių paskutiniais nėštumo mėnesiais – 4 valandų. Jaunesnių nei 4 sav. nenujunkytų veršelių siūlyta išvis negabenti, nebent 50 km atstumu.

Europarlamentarai ragino eksportuoti ne gyvus gyvulius, o jų skerdeną, vietoje veislinių gyvūnų – spermą ir embrionus. Jie prašė Europos Komisijos (EK) ne vėliau kaip iki 2023 m. pateikti šių pokyčių veiksmų planą ir galimus finansavimo šaltinius.

Siekdami užtikrinti veiksmingesnę kontrolę, EP nariai siūlė transporto priemonėse įrengti vaizdo stebėjimo kameras.

Pabrėžta, kad gyvi gyvuliai galėtų būti eksportuojami tik tuo atveju, jei jų gabenimo sąlygos atitiktų Europos gyvūnų gerovės standartus, temperatūra siektų 5–30 °C, transporto priemonėje būtų matuojama drėgmė, amoniako lygis, temperatūra.

Atkreiptas dėmesys į tai, kad ES nėra gyvūnų vežimo į trečiąsias šalis kontrolės sistemos. Europarlamentarų teigimu, valstybėms narėms reikia tikrinti visą transportą, kuriame į ES nepriklausančias valstybes vežami gyvuliai. Taip pavyktų užtikrinti, kad jiems užtektų erdvės, pašaro ir vandens.

Taip pat siūlyta naudoti modernias vietos nustatymo sistemas, kad keliones būtų galima stebėti realiu laiku.

Gyvūnų gerovės užtikrinimo šalininkai ragino visiškai uždrausti gyvų gyvulių eksportą į trečiąsias šalis. Gyvūnų gerovės organizacijos „Compassion in World Farming“ vadovė Olga Kikou pabrėžė, kad dažnai pranešama apie žiaurų elgesį su jais trečiosiose šalyse.

Tačiau europarlamentarai tam nepritarė, tik pasiūlė griežčiau kontroliuoti trečiųjų šalių eksportą.

„Suprantu, kad tai problema daugeliui, bet jūs irgi turite suvokti, jog (...) didžioji dalis ūkininkų priklausomi nuo šios prekybos“, – sakė parlamentaras Danielʼis Buda (Danielis Buda).

Parengta: pagal europarl.europa.eu
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos