Basf A1 2024 09 10 Basf m1 2024 09 06
Veterinarija
Dezinfekcija paukštynuose nereikalinga?
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Otava. Įprasta po kiekvieno viščiukų broilerių pulko valyti ir dezinfekuoti tvartus, tik paskui įvesti naujus paukščius. Kanadiečių mikrobiologai teigia, kad pakanka vandeniu plauti patalpas.  

Paukštynuose vadovaujamasi tradicine paukštienos gamybos schema: paskerdus užaugintus viščiukus broilerius, pašalinamas kraikas, tvartai plaunami ir dezinfekuojami, paruošiami naujiems pulkams. 

Albertos universiteto (Kanada) mokslininkai išsiaiškino, kad, plaunant patalpas tik vandeniu, aplinkoje ir paukščių organizme savaime sumažėja patogeno Campylobacter jejuni.

Bioversija m7 2024 09 18

Nerasta jokio neigiamo poveikio viščiukų broilerių augimui ir sveikatai, palyginti su paukščiais, laikytais dezinfekuotuose tvartuose. Tyrimas paskelbtas Amerikos mikrobiologijos draugijos žurnale „Applied and Environmental Microbiology“. 

Pasak autorių, viščiukų broilerių augintojai seniai ieškojo būdų, kaip sumažinti išlaidas, kartu užtikrinant maisto saugą ir paukščių augimo tempą.

Visiškai pašalinant kraiką ir atliekant dezinfekciją siekiama išnaikinti aplinkos patogenus, tačiau neatsižvelgiama į tai, kad naikinamos potencialiai naudingos bakterijos.

Įrodyta, kad dėl tvartų dezinfekcijos vėlesniuose paukščių pulkuose lėčiau formuojasi normali, stabili ir sveika žarnyno mikrobiota, o tai gali neigiamai veikti viščiukų broilerių augimą ir sveikatą.

Mokslininkai atliko tyrimus komerciniame paukštyne, kuriame buvo septyni viščiukų broilerių tvartai po 28 tūkst. paukščių.

Per keturis gamybos ciklus tvartai plauti vandeniu arba dezinfekuoti. Kai viščiukai sulaukė 30 dienų amžiaus, tyrėjai paėmė aklosios žarnos mėginių, kad įvertintų specifinių patogenų, ypač Salmonella spp. ir C. jejuni, kiekį.

Analizė parodė, kad mėginiuose, paimtuose iš paukščių, laikytų vandeniu plautuose tvartuose, padidėjo trumpos grandinės riebalų rūgščių koncentracija.

Šios medžiagos, kurias gamina žarnyno mikroorganizmai, rūgština terpę, todėl susidaro daugeliui patogenų nepalankios sąlygos. Trumpos grandinės riebalų rūgštis kaip energijos šaltinį naudoja žarnyno ląstelės. Medžiagos taip pat sukelia imuninį atsaką.

Išvadose rašoma, kad, plaunant tvartus tik vandeniu, paukščių pulkuose sumažėjo C. jejuni paplitimas. Atsisakius dezinfekcijos, nepakito viščiukų broilerių augimas ir nenukentėjo žarnyno mikrobiota. 

Šaltinis: eurekalert.org
    Gudinas -  23 06 14
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kaip vertinate dabartines žemės ūkio paskolų palūkanas?
    Visos apklausos