Vilnius. Gruodį Marijampolės rajono kalakutų ūkyje „Sūduvos ūkis“ nustačius itin patogeniško paukščių gripo židinį, Taivanas užvėrė savo rinką lietuviškai produkcijai.
„Atsakinga institucija informavo, kad išbraukė Lietuvą iš laisvų nuo paukščių gripo šalių sąrašo. Tai reiškia, kad ši rinka Lietuvai artimiausiu metu nebus prieinama“, – pranešė Maisto ir veterinarijos tarnyba.
Anot jos, iki šiol su Taivanu buvo deramasi dėl kiaušinių ir paukštienos eksporto, derybos jau buvo įsibėgėjusios.
„Taivanas prieš kelias savaites Lietuvai suteikė ilgai lauktą šalies, neapimtos Niukaslo ligos, statusą. Tai būtų reiškę, kad Lietuvos gamintojams būtų suteiktas leidimas eksportuoti į Taivaną termiškai neapdorotus kiaušinių gaminius ir pradėti derybas dėl leidimo eksportuoti paukštieną. Šiandien visi procesai sustojo“, – pranešime sakė tarnybos vadovė Audronė Mikalauskienė.
Anot jos, vėl kreiptis į Taivano instituciją bus galima tik praėjus 30 dienų visiškai likvidavus protrūkio „Sūduvos ūkyje“ pasekmės ir jei nebus nustatyta naujų paukščių gripo atvejų.
Lietuviškos paukštienos importo draudimą iš ribojamų zonų aplink gripo židinį pritaikė Kirgizija, Honkongas, Japonija. Kazachstanas uždraudė termiškai neapdorotų paukštienos produktų iš Lietuvos importą.
Pasak A. Mikalauskienės, kiekviena ribojimus taikanti šalis turi skirtingus laikotarpius, kiek draudimai bus taikomi. Pavyzdžiui pernai kovą nustačius protrūkį Alytaus apskrityje esančiame nekomerciniame ūkyje, Japonija tik šių metų sausio 25 dieną atšaukė apribojimus paukštienos ir kiaušinių bei jų gaminių eksportui iš Alytaus apskrities.
Tarnybos duomenimis, paukštienos eksporto į trečiąsias šalis apimtys kelis mėnesius iki židinio nustatymo buvo didesnės nei 2022 metais.
Kiti ribojimų zonoje esantys ūkiai, buvo patikrinti bei įvertinti kaip atitinkantys reikalavimus. Praėjus Europos Komisijos nustatytam laikotarpiui, tarnyba nusprendė panaikinti ribojimų zonas ir jose taikomas priemones, todėl nuo sausio 23 dienos gali būti atnaujintas gyvų paukščių ir jų produktų vežimas iš ūkių, kurie pateko į zoną kur buvo protrūkis, į Europos Sąjungos šalis.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Dalis rajonų priskirti mažesnių ribojimų zonai
2024-11-25 -
Ant gležnų pečių – milžiniška atsakomybė
2024-11-21 -
Antimikrobinių medžiagų naudojama mažiau
2024-11-19
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)