Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Veterinarija
Danai stato tvorą nuo afrikinio kiaulių maro

Kopenhaga. Danija pradėjo statyti 70 kilometrų ilgio tvorą pasienyje su Vokietija, kad apsisaugotų nuo afrikinio kiaulių maro viruso, keliančio pavojų svarbiam šalies kiaulininkystės sektoriui.

Iki 1,5 metro aukštį siekiančios tvoros statyba prasidėjo pirmadienį Padborge, esančiame už 220 kilometrų į pietvakarius nuo Kopenhagos. Tokiu būdu siekiama Danijos namines kiaules apsaugoti nuo afrikinio kiaulių maro viruso, kurį perneša iš Vokietijos migruojantys šernai.

Tvoros statybai Danijos įstatymų leidėjai pritarė praėjusį birželį, vyriausybei perspėjus, kad Danijos kiaulienos eksportas į Europos Sąjungai nepriklausančias valstybes – kurio vertė kasmet siekia 11 mlrd. kronų (1,4 mlrd. eurų) – gali nukentėti dėl afrikinio kiaulių maro. 2016 metais viso Danijos kiaulienos eksporto vertė siekė maždaug 30 mlrd. kronų (3,99 mlrd. eurų).

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Kritikai sako, kad 30 mln. kronų (maždaug 11 mln. eurų) kainuosianti tvora turės neigiamos įtakos laukiniams gyvūnams ir tėra simbolinis iš esmės neegzistuojančios problemos sprendimas. Danijos pareigūnai pripažįsta, kad laukiniai žvėrys galės pereiti pro tvorą tose vietose, kuriose ją kerta keliai, greitkeliai ir geležinkeliai.

Europos statistikos tarnybos „Eurostat“ duomenimis, ES šalyse yra laikoma maždaug 150 mln. kiaulių, iš jų 40 proc. – Ispanijoje ir Vokietijoje. Taip pat daug šių gyvulių yra auginama Prancūzijoje, Danijoje, Nyderlanduose ir Lenkijoje.

Danija yra vienintelė ES valstybė, kurioje kiaulių skaičius viršija gyventojų skaičių. Kiekvienam 100 šalies gyventojų tenka 215 kiaulių.

AP-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos