Seulas. Pietų Korėja šią savaitę pranešė apie pirmąjį afrikinio kiaulių maro atvejį ir tapo dar viena šalimi, kurioje registruota šios ligos židinių.
Dėl afrikinio kiaulių maro jau buvo paskerstas nemažas skaičius kiaulių Kinijoje bei Šiaurės Korėjoje, kas lėmė kiaulienos brangimą visame pasaulyje.
Patvirtinta, kad Padžu mieste, įsikūrusiame netoli sienos su Šiaurės Korėja, rastos nuo viruso kritusios penkios kiaulės, naujienų agentūrai AFP patvirtino vienas Seulo žemės ūkio ministerijos pareigūnas. „Šiuo metu dar per anksti patvirtinti, ar virusas atkeliavo kilo iš šiaurės“, – pridūrė pareigūnas.
Seulo žemės ūkio ministras Kimas Hjunsu (Kimas Hyun-soo) pranešė, kad bus sunaikinta 3950 kiaulių trijose Padžu fermose.
Šalis sustiprino perspėjimą dėl šios ligos iki aukščiausio lygio ir buvo paskelbtas visoje šalyje galiojantis 48 valandų draudimas pervežti kiaules, pridūrė jis.
Nors tai yra pirmasis patvirtintas afrikinio kiaulių maro protrūkis Pietų Korėjoje, šalis praeityje kovojo su įvairiomis gyvūnų ligomis. 2014 metais dėl paukščių gripo protrūkių paukštynuose buvo papjauta daugiau nei pusė milijono paukščių. Dėl 2011 metais kilusio snukio ir nagų ligos protrūkio buvo paskersta beveik 3,5 mln. karvių, kiaulių ir kitų gyvulių.
Maždaug prieš tris mėnesius Pchenjanas pranešė Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijai, kad vienoje fermoje, esančioje netoli sienos su Kinija, nuo afrikinio kiaulių maro krito dešimtys kiaulių, pažymėjo Pietų Korėjos žemės ūkio ministerija.
Birželio mėnesį Seulas teigė esant labai tikėtina, jog liga gali „atkeliauti“ į šalį iš Šiaurės Korėjos ir nurodė prie sienos esančiuose ūkiuose statyti tvoras, kad būtų išvengta galimo kiaulių ir šernų kontakto.
Pietų Korėjoje yra apie 6,7 tūkst. kiaulininkystės ūkių, o kiaulininkystė sudaro 40 proc. visos gyvulininkystės pramonės.
Praėjusį mėnesį Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija pranešė, kad dėl ligos plitimo Azijoje krito ar buvo paskerstos beveik 5 mln. kiaulių.
Kinija ketina pardavinėti kiaulienos atsargas
Kinijos prekybos ministerija informavo, kad šią savaitę aukcione parduos 10 tūkst. tonų kiaulienos atsargų, siekdama kontroliuoti afrikinio kiaulių maro protrūkio pasekmes, lėmusias smarkų kainų augimą ir sumažėjusias tiekėjų mėsos atsargas prieš svarbią nacionalinę šventę.
Pekinui mėginant suvaldyti ligos plitimą didžiulėje kiaulininkystės pramonėje, šalyje buvo paskersta daugiau nei milijonas kiaulių. Antradienio vakarą tinklalapyje paskelbtame pranešime atsargas valdanti valstybinė įmonė pranešė, kad aukcione parduos šaldytos kiaulienos, importuotos iš kitų šalių, įskaitant Daniją, Vokietiją, Prancūziją, JAV ir Britaniją. Vienam pirkėjui aukcione bus parduota ne daugiau kaip 300 tonų kiaulienos.
Sprendimas priimtas artėjant savaitės trukmės nacionalinei šventei ir Kinijos Liaudies Respublikos įkūrimo 70-osioms metinėms, kurios bus minimos spalio 1 dieną. Valdžia imasi veiksmų siekdama sustabdyti afrikinio kiaulių maro protrūkį, didėjant šalyje populiarios mėsos rūšies kainoms.
Oficialūs duomenys rodo, kad kiaulienos kaina Kinijoje rugpjūčio mėnesį padidėjo 46,7 proc., palyginti su praėjusių metų duomenimis. Praėjusią savaitę oficialūs duomenys paskatino valdžios institucijas pažadėti panaudoti strategines mėsos atsargas.
Manoma, kad dėl ligos protrūkio paskerstų kiaulių skaičius yra daug didesnis nei oficialius 1,1 mln. skaičius. Vyriausybės duomenys rodo, kad Kinijoje pirmąjį pusmetį buvo 347,6 mln. kiaulių – 60 mln. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu praeitais metais.
Praėjusią savaitę Pekinas taip pat pareiškė, kad atleis svarbius JAV žemės ūkio produktus, įskaitant kiaulieną, nuo papildomų muitų užsitęsusiame prekybos kare su Vašingtonu.
AFP-BNS, MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ant gležnų pečių – milžiniška atsakomybė
2024-11-21 -
Antimikrobinių medžiagų naudojama mažiau
2024-11-19 -
Išmaniosios technologijos gyvulininkystės ūkyje
2024-11-15
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)