Basf m1 2024 06 14
Veterinarija
AKM nustatytas dar trijuose Lenkijos ūkiuose

Vilnius. Lenkijoje praėjusią savaitę užregistruoti dar trys nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) židiniai. Liga pasireiškė šalies pietryčiuose, Liublino vaivadijos Bilgorajaus teritorijose įsikūrusiuose kiaulių ūkiuose.

Lietuvos Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praneša, kad ypač pavojinga užkrečiama virusinė liga patvirtinta ištyrus kelių nugaišusių kiaulių mėginius. Lenkijos veterinarijos specialistai jau ėmėsi visų būtinų apsaugos priemonių, kad virusas neišplistų iš ūkių. Juose laikyta nuo 22 iki 2,6 tūkst. kiaulių.

Bilgorajaus regione pirmasis AKM protrūkis kiaulių laikymo vietoje nustatytas liepos 17 d., todėl šis regionas Europos komisijos sprendimu įtrauktas į III-ąją zoną – užkrėstą teritoriją, kurioje AKM užregistruotas tiek laukinėje faunoje, tiek ir naminių kiaulių ūkiuose.
Šiais metais Lenkijoje užregistruota jau 13 AKM židinių. Aplink visus ligos paveiktus kiaulininkystės ūkius nustatytos būtinosios apsaugos ir stebėsenos zonos, užkrėstuose ūkiuose laikytos kiaulės nugaišintos ir saugiai sunaikintos, atlikti dezinfekavimo darbai.

Bioversija 2024 04 26 m7

Taip pat vykdomas epizootinis tyrimas, aiškinantis, kaip virusas pateko į ūkius, atliekamas kiaulių judėjimo atsekamumas, vertinant, ar kiaulės nebuvo išplatintos į kitus šios šalies ūkius. Specialistų teigimu, nauji židiniai nėra susiję su ankstesniais komerciniuose Lenkijos kiaulininkystės ūkiuose patvirtintais AKM protrūkiais.

AKM epidemiologinę situaciją Lietuvoje bei Europoje stebinti VMVT primena ir perspėja kiaulių augintojus paisyti biologinio saugumo reikalavimų, nes Lietuvoje šis virusas plinta laukinėje faunoje, daugėja nuo AKM kritusių šernų.

Laukinėje faunoje nuo šių metų pradžios virusas nustatytas 163 šernams, naminėms kiaulėms pirmas ir kol kas vienintelis šiemet AKM protrūkis patvirtintas Molėtų r. komerciniame kiaulių ūkyje, kuriame dėl ligos sunaikinta per 8,5 tūkst. kiaulių.

Pastarosiomis savaitėmis naujų AKM židinių buvo užregistruota ir komerciniuose kiaulių ūkiuose Kuldigos rajone, Latvijoje, netoli Lietuvos sienos.

VMVT, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos