


Kaunas. Tai, kas jau keletą dienų skambėjo viešoje erdvėje, įvyko – antradienį Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija (LMGAGA) oficialiai informavo Žemės ūkio rūmus, kad iš jų traukiasi.
„Pagrindinė mūsų Asociacijos pasitraukimo iš Žemės ūkio rūmų priežastis – neatstovavimas mūsų sektoriui“, – portalui manoukis.lt teigė LMGAGA prezidentas Nerijus Gricius.
Mėsinių galvijų augintojai pasirinko kitą žemdirbių savivaldos organizaciją – vasario 20 d. LMGAGA priimta į Lietuvos žemės ūkio tarybą (LŽŪT). LMGAGA taryba vienbalsiai pritarė sprendimui išstoti iš Rūmų ir pasirinkti narystę Lietuvos žemės ūkio taryboje.
N. Gricius vardijo pagrindines sektoriaus problemas, kurioms nesulaukė ŽŪR tvirto palaikymo ir jų garsesnio žodžio, ginančio mėsinių galvijų augintojų interesus. Tai veislininkystė, prarastos skerdimo ir išmokos už žindenes, už grynaveislius galvijus, 40 proc. sumažintas paramos krepšelis. O paskutinis lašas buvo daug painiavos įnešusios naujos veisimo programos patvirtinimas abejotinais būdais, nors pagal reglamentą neturėtų atsirasti kita veisimo programa, kai yra galiojanti.
„Ir tokie sprendimai buvo priimti dalyvaujant ŽŪR atstovams, bet mums nežinant ir neginant mūsų interesų. Tai perpildė mūsų kantrybės taurę“, – sakė N. Gricius, jau kurį laiką svečio teisėmis dalyvaudavęs LŽŪT posėdžiuose ir stebėjęs, kaip ši organizacija atstovauja žemdirbių interesams.
„Sprendimas pasirinkti kitą savivaldos organizaciją buvo ilgai svarstytas ir priimtas įvertinus, kur mūsų sektorius gali turėti didesnę įtaką ir būti geriau atstovaujamas“, – teigė LMGAGA prezidentas. Dialogas su LŽŪT vyko pusmetį, tai, ką matė ir girdėjo posėdžiuose, kaip buvo ginami žemdirbių interesai, N. Gricių tenkino, prie Tarybos diskusijų stalo, jo vertinimu, telpa ir dideli, ir maži ūkiai.
N. Griciaus nuomone, geriausia žemės ūkiui būtų, jeigu būtų viena tvirta savivaldos organizacija, tačiau pagal dabartinę situaciją tam galimybių jis nemato.
2024 m. iš ŽŪR pasitraukė ir Lietuvos vidutinių pieno ūkių asociacija, nutarusi tapti nepriklausoma organizacija.
Lietuvos žemės ūkio taryba, įkurta 2017 m., šiuo metu vienija 11 organizacijų.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Aukščiausiasis teismas NMA korupcijos byloje padėjo tašką
2025-03-21 -
Teismas: kailinių žvėrelių verslo draudimas neprieštarauja Konstitucijai
2025-03-19 -
Keičiant žemės paskirtį savivaldybėse – korupcijos rizika
2025-03-13
Skaitomiausios naujienos
-
Patvirtintos 2025 m. tiesioginių išmokų taisyklės
2025-03-19 -
Kitą savaitę ūkininkams pradės mokėti paramą už ūkinius gyvūnus
2025-02-26 -
Silpni pasėliai po žiemos: ką daryti?
2025-03-05
(0)