Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Gyvenimas toks...
Žemės ūkio rūmai tapo nereikalingi dar vienai asociacijai
Asociatyvi Freepik nuotr.

Kaunas. Lietuvos vidutinių pieno ūkių asociacija traukiasi iš Žemės ūkio rūmų ir iš jų tarybos atšaukia savo deleguotą Asociacijos valdybos pirmininkę Reginą Bernatonienę.

Smulkius ir vidutinius ūkius vienijanti asociacija (LVPŪA) informavo Žemės ūkio rūmus (ŽŪR), kad jų nare nebebus nuo gegužės 1 d. ir taps nepriklausoma organizacija.

Toks LVPŪA sprendimas balsų dauguma buvo priimtas visuotiniame susirinkime kovo 30 d., vėliau jį patvirtino Asociacijos valdyba. Valdybos nariai, balsuodami už išstojimą iš ŽŪR, buvo gana vieningi – 7 balsavo „už“, 1 susilaikė ir 1 buvo prieš pasitraukimą.

Bioversija 2024 04 26 m7

Asociacijos valdyboje svarstant išstojimo iš ŽŪR klausimą, be kita ko, kalbėta, kad, būnant nepriklausomiems, blogiau nebus, nebent geriau, nes „visada galėsime bendradarbiauti su aplink esančiomis organizacijomis, nepriklausomai nuo jų santykių su Žemės ūkio rūmais, o raštus Ministerijai galėsime siųsti ir be Rūmų palaiminimo.“

Tikimasi išsaugoti ir vietą Pieno taryboje, nes Žemės ūkio ministerijos atstovai Asociacijos vadovams yra sakę, kad juos, kaip aktyvią organizaciją, galės kviesti prie bendro stalo.

Asociacijos sprendimas trauktis iš ŽŪR pradėjo bręsti daugiau kaip prieš metus, per pieno krizę. Tuomet LVPŪA buvo viena iš 2023 m. iš pieno sektoriaus streiko organizatorių, o ŽŪR išsakė visiškai priešingą nuomonę nei Asociacija, nuomonės išsiskyrė ir skirstant papildomas lėšas, skirtas kompensuoti ūkininkų praradimus dėl pieno krizės.

Tad jau praėjusį pavasarį visuotiniame susirinkime LVPŪA prezidentė Renata Vilimienė konstatavo, kad iš ŽŪR negauna nei teisinės, nei moralinės paramos, taigi jokios naudos iš šios narystės Asociacija neturi.

Iš ŽŪR prieš keletą metų yra pasitraukę ir daugiau jų veikla nepatenkintų asociacijų, kurios 2017 m. įkūrė Lietuvos žemės ūkio tarybą (LŽŪT). Pernai iš Rūmų pasitraukė ir Lietuvos paukštininkystės asociacija, perėjusi į LŽŪT.

Autorius: Dovilė Šimkevičienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos