Kauno r. Žemės ūkio sektorius įdomus studijuojantiems ne tik šios srities mokslus, o nemaža dalis jaunuolių po praktikos pakeičia nuomonę apie žemės ūkį, pastebi personalo specialistė.
Žemės ūkis yra vienas atspariausių įvairioms krizėms, todėl čia visada yra didelis specialistų poreikis, o praktika tampa gera galimybe pamatyti darbo specifiką iš arti, dirbti kartu su patyrusiais specialistais ir iš jų mokytis, pasakoja „Agrokoncerno“ įmonių grupės personalo-administracijos direktorė Rasa Šakauskienė.
Kasmet šioje įmonių grupėje ir ūkiuose praktiką atlieka daugiau nei 50 studentų iš Vytauto Didžiojo universiteto, Žemės ūkio akademijos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Vilniaus ir Kauno kolegijų.
Daugelis studentų yra motyvuoti ir vasarą išnaudojo žinių gilinimui, nemažos dalies pasikeičia ir nuomonė apie sektorių į gerąją pusę. Žinoma, visuomet būna ir tokių, kurie supranta, kad pasirinkta sritis – ne jiems.
Praktikantai ne tik imlūs technikos, mokslo naujovėms, jiems labai svarbi ir ekologija, tvarūs sprendimai. Jauni specialistai nori asmeninio dėmesio, būti išklausyti. Po praktikos jie grįžta į įmonę su idėjomis ir patarimais, ką galima daryti geriau ar tobulinti.
Šiuo metu žemės ūkio sektoriuje labiausiai trūksta inžinierių, agronomų, gyvūnų mokslų specialistų ir veterinarijos gydytojų, kurie dirbtų su stambiaisiais gyvūnais.
„Veterinarijos studijos yra populiarios, tačiau tik maždaug 10 proc. studentų renkasi darbą su stambiaisiais gyvūnais. Universitetai nesurenka gyvūnų mokslų specialistų, pavyzdžiui, šiemet šias studijas pasirinko vos keli studentai. Tačiau šių sričių specialistai yra itin paklausūs, jų darbas gerai apmokamos, o daugelis stereotipų apie šias profesijas yra pasenę ir neatitinkantys realybės“, – kalba R. Šakauskienė.
Žemės ūkio sektorius įdomus ne tik šios srities mokslus pasirinkusiems studentams. Laboratorijose vasaromis vietas bando gauti net ir humanitarinius, socialinius ar kitus mokslus studijuojantis jaunimas. Labiausiai motyvuoti taip pat yra priimami, svarbiausia yra noras dirbti ir mokytis.
Metų pradžioje įmonės atstovai keliavo po Lietuvos mokyklas ir 9-12 moksleiviams pristatinėjo būsimus projektus, pasakojo apie žemės ūkį. Pastebima įdomi tendencija, kad miesto vaikai žemės ūkio sektoriumi domisi ne ką mažiau nei regionų moksleiviai.
Personalo vadovės teigimu, regionų moksleivius traukia miestai, o štai miestų jaunimas į žemės ūkio sektorių žvelgia visai kitomis akimis. Jie neturi susiformavusių stereotipų ir mato daugiau galimybių, kaip galėtų realizuoti savo gebėjimus. Mokslas sparčiai žengia į žemės ūkį ir jie tai pastebi, ne paskutinėje vietoje lieka ir galimas darbo užmokestis.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Visų Šventųjų ir Vėlinių iškilmės: prisimename išėjusiuosius
2024-10-31 -
Žinomas verslininkas A. Alešiūnas nuteistas už sukčiavimą
2024-10-22 -
Netekome Naglio Narausko
2024-10-11
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)