Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Gyvenimas toks...
Siekiama stiprinti žemės naudojimo kontrolę

Vilnius. Iš šiemet Nacionalinės žemės tarnybos vykdytų žemės naudojimo patikrinimų, trečdalyje nustatyti pažeidimai. Tarnybos teigimu, patikrinimai ir toliau bus tęsiami siekiant stiprinti žemės naudojimo kontrolę.

Šiemet NŽT yra suplanavusi atlikti daugiau kaip 12 tūkst. žemės naudojimo patikrinimų. Iš pirmąjį šių metų pusmetį patikrintų 4 759 atvejų, 1 574 nustatyti pažeidimai.

NŽT primena, kad planinių fizinių ir juridinių asmenų valdomų žemės sklypų naudojimo patikrinimų sąrašai skelbiami kiekvieno ketvirčio pradžioje, o sklypai atrenkami pagal tam tikrus, viešai skelbiamus kriterijus.

Bioversija 2024 07 09 m7

Planine tvarka tikrinamų plotų atrankos kriterijai yra nustatyti atskiroms sritims. Pavyzdžiui, išnuomoti kitos paskirties valstybinės žemės sklypai patikrinimams pirmiausiai atrenkami tie, kuriems anksčiausiai sudarytos nuomos sutartys ir kurių didžiausia vidutinės rinkos vertė, o kitos paskirties privatus žemės sklypai – atlikus erdvinių duomenų analizę ir nustačius tokius požymius, kaip žemės sklypų naudojimas ne pagal Nekilnojamojo turto kadastro žemėlapyje pažymėtas šių žemės sklypų ribas ir panašiai.

Apleistos žemės tikrinamos ir atrenkamos pagal Lietuvos erdvinės informacijos portale skelbiamus apleistų žemių žemėlapio erdvinius duomenis, o kiekvienoje savivaldybėje pirmiausia tikrinamos teritorijos, kuriose daugiausiai apleistų žemės plotų.

NŽT primena, kad jų skelbiamame Žemės naudojimo tvarkos reikalavimų žemės naudotojams kontroliniame klausimyne galima susipažinti su nurodytais tikrinimo kriterijais ir pasitikrinti, ar valdomas žemės sklypas naudojamas nepažeidžiant valstybės bei kitų asmenų teisių ir teisėtų interesų.

2019 metais NŽT atliko 13 094 žemės naudojimo valstybinės kontrolės patikrinimus. Daugiausia patikrinimų buvo atlikta Vilniaus miesto, Klaipėdos, Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Rokiškio, Ignalinos ir Visagino rajonų savivaldybių teritorijose. Iš viso praėjusiais metais nustatyti 3 976 įvairaus pobūdžio pažeidimai.

Pagal NŽT inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos