BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Gyvenimas toks...
Šakių rajono ūkininkų technika išvažiavo ne į laukus
Šakių rajono ūkininkų sąjungos „Facebook“ nuotr.

Šakių r. Ūkininkams nusibodo, kad yra negirdimi ir valdžia nesiima iš esmės spręsti jų tykančių problemų, todėl šiandien su traktoriais išriedėjo į Šakių aplinkkelį ir klausia, kur jiems važiuoti – į laukus ar į Vilnių. Traktorių išties nemažai – apie 50 (vaizdo įrašą rasite čia).

Anot Šakių rajono ūkininkų sąjungos (ŠRŪS) pirmininko Igno Duobos, šia akcija pirmiausia siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žemės ūkio problemas.

„Taip pat norime atkreipti tų Vyriausybės atstovų dėmesį, kurie yra neveiksnūs ir kartais dirba apatiškai mūsų atžvilgiu. Tokie pagrindiniai tikslai“, – portalui manoūkis.lt sakė I. Duoba.

Bioversija 2024 04 26 m7

Paklaustas, ar nebijo, kad ši akcija gali supykdyti visuomenę ar net sumenkinti žemdirbių reputaciją, ŠRŪS pirmininkas atsakė, jog buvo tokių pasvarstymų, bet galiausiai nuspręsta – akcija reikalinga.

„Kelių neblokuosime – to nesiekiame. Manevruosime pagal kelių eismo taisykles. Jau matėme, kad taikūs protestai Vilniuje nedavė jokių rezultatų, iki galo neišsisprendė nei pieno, nei deklaravimo taisyklių, kurios yra virš reglamentų mūsų valdžios sugalvotos, klausimų. O dar ir mokestinės reformos, kurias žadama svarstyti. Kas mums lieka?“ – svarstė I. Duoba.

Šakių rajono ūkininkų lyderis neabejoja, kad akcija duos vaisių. „Visų pirma, žiniasklaidos dėmesys, sklaida. Galbūt ir žmonės ims labiau domėtis, kokios mūsų problemos. Mes, ūkininkai, esame nedidelė rinkėjų dalis, tad kol visuomenė nebus susirūpinusi, tol galimai šios problemos greituoju būdu nebus išspręstos“, – atviravo I. Duoba.

Ūkininkai pyksta ant valdžios, tačiau dėl jos neveiklumo neketina kenkti visuomenei. Pasak Igno, prisijungti prie akcijos specialiai nekvietė viso rajono žemdirbių, kad būtų kuo mažiau trikdomas eismas. Be to, akcija rengiama užmiestyje – traktoriai riedės Šakių aplinkkeliu, jame esančiu žiedu.

„Nenorime sukelti problemų tiems, kurie veš krovinius, į darbą važiuos ir pan. Tiesiog intensyvinsime eismą, tikimės, kad į mus atkreips dėmesį“, – reziumavo  ŠRŪS pirmininkas Ignas Duoba.

Tarp ūkininkų galima išvysti ir Kelmės r. ūkininkų sąjungos pirmininką Martyną Puidoką, kuris visuomet aktyviai dalyvauja žemdirbių organizuojamose akcijose ir išreiškia palaikymą. 

„Esame Šakiuose, kur žemdirbiai organizuoja mitingą. (...) Yra tikrai daug technikos su šūkiais ir plakatais. Žemdirbiai nepatenkinti vykdoma žemės ūkio politika ir netgi mūsų kiršinimu su visuomene“, – feisbuko vaizdo įraše kalba M. Puidokas. 

Autorius: Eulalija Jonuškienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos