Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Nuomonė
Audrius Vanagas: pasėlių deklaravimas visiems pažers netikėtumų

Mažeikių r. Pasėlių deklaravimas visiems pažers netikėtumų, ypač tiems, kurie iki šiol nesidomėjo, kas jų laukia. Praėjusio laikotarpio žalinimo reikalavimai persikelia prie pagrindinių GAAB reikalavimų, kurie papildyti naujais įsipareigojimais ir siurprizais, teigia Mažeikių r. ūkininkas Audrius Vanagas.

Anot jo, viskas – tik dėl bazinės išmokos, kuri sieks apie 80 Eur/ha. O kur dar ekologinės sistemos (buv. ekoschemos).

A. Vanago manymu, Lietuva – viena griežčiausiai žemės ūkiui reglamentus taikysiančių šalių. „Prieš kurį laiką tikrinau Lietuvos įsipareigojimus GAAB 7 dėl draudimo atsėliuoti. Visi pamatėme, kad Lietuva – tarp griežčiausiai tą reikalavimą taikysiančių šalių. Tokių yra mažuma.

Bioversija 23 09 01 m7

Kiti turi pasirinkimo teisę, bet mes save įsispraudžiame į kampą. Kaip konkuruoti su kitomis šalimis, kai ir taip mūsuose tiesioginės išmokos už pasėlius mažiausios? Tai draudimo politika, kuri niekur neveda. Kodėl pamirštama skatinti?“ – feisbuko paskyroje rašo A. Vanagas.

GAAB 4 „Apsaugos ruožų išilgai vandentakių įrengimas“, pagal kurį visos ES šalys narės  apsauginėse juostose šalia vandens telkinių negalės tręšti ir naudoti augalų apsaugos produktų, A. Vanago teigimu, taip pat kelia daug „aistrų“.

„Aštuoniolika ES šalių taip ir padarė – apribojo trąšų ir pesticidų naudojimą 3–5 m juostose, tačiau Lietuvos tarp jų nėra. Ji – tarp 9 griežčiausiai standartą taikysiančių šalių. Uždraudžiama dirbti žemę ir auginti pasėlius. Galimos tik daugiamečių žolių juostos ir krūmynai. Kodėl ir šiuo atveju griežčiau nei mūsų kaimynės Lenkija, Latvija, Estija, Švedija?“ – atsakymų ieško ūkininkas.

Mažeikių r. ūkininkas Audrius Vanagas pasidalijo iliustracija, kurioje galima matyti, kaip GAAB 4 taiko skirtingos ES šalys

Pasak A. Vanago, nejauku, kai tokia šalis kaip Vokietija, kuri yra žaliųjų etalonas, nėra tarp radikaliausių, o Lietuva nori būti aukščiau. „Du iš dviejų tikrinimų, kai esame griežčiausi. Tikrinti toliau, ar pasuoti?“ – svarsto A. Vanagas.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ar tenkina išmokų avansai?
Visos apklausos